Par RSU rektoru vienbalsīgi ievēlēts Pētersons

TVNET/LETA
Par RSU rektoru vienbalsīgi ievēlēts Pētersons
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Satversmes sapulce vienbalsīgi par RSU rektoru atkārtoti ievēlējusi Aigaru Pētersonu, informēja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

Rektora vēlēšanas šogad pirmo reizi noritēja pēc jaunās Augstskolu likumā minētās kārtības, kas paredz, ka rektora amata konkursu rīko RSU padome.

Kopumā sēdē piedalījās 119 Satversmes sapulces dalībnieki. Sēde bija atklāta arī augstskolas darbiniekiem un studentiem, kuri vēlēšanām varēja sekot līdzi gan klātienē, gan tiešsaistē.

Pēc balsošanas kārtības izklāsta un balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšanas RSU padomes priekšsēdētājs un Nominācijas komisijas pārstāvis Reinis Bērziņš sniedza ziņojumu par izraudzīto kandidātu. Tam sekoja Pētersona redzējums par RSU stratēģisko attīstību turpmākajos piecos gados, kā arī Satversmes sapulces delegātu - gan vietējo un ārvalstu studentu, gan mācībspēku - jautājumi. Kandidāta izvērstais redzējums par augstskolas stratēģisko attīstību ikvienam interesentam bija pieejams publiski jau iepriekš.

Jau ziņots, ka RSU izsludināja konkursu uz rektora amatu. No amata kandidātiem tika sagaidīta nevainojama reputācija, vismaz trīs gadu pieredze vadošā amatā pēdējo desmit gadu laikā, zinātnes doktora grāds, akadēmiskā darba pieredze, kā arī pieredze un sasniegumi zinātnē un augstākās izglītības jomā.

RSU rektora amatam pieteicās trīs pretendenti, tai skaitā arī kandidāts no ārvalstīm. Pretendentu iesniegto dokumentu pārbaudei, kā arī konsultanta pakalpojumiem vērtēšanas procesā padome piesaistīja personāla atlases kompāniju "Fontes Executive Search".

Izvērtējot kandidātus divās kārtās, uz ievēlēšanu Satversmes sapulces sēdē padome vienbalsīgi lēma virzīt Pētersonu. Viņa pirmais piecu gadu termiņš beigsies šā gada 31.decembrī, un saskaņā ar likumu rektoru uz piecu gadu termiņu ievēlē ne vairāk kā divas reizes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu