"Vīrieti, dzīvo!" ⟩ Jau drīzumā notiks tiešsaistes sarunas par vīriešu veselību

Egoiste
Jau drīzumā notiks tiešsaistes sarunas par vīriešu veselību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: publicitātes

Latvijas Urologu asociācija aicina ikvienu 29. un 30. novembrī tiešsaistē bez maksas vērot forumu vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Tā ietvaros 20 vadošie veselības aprūpes speciālisti, tajā skaitā Latvijas Urologu asociācijas prezidents, Dr.med. Juris Plonis, RAKUS Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs Prof. Vilnis Lietuvietis, dietologs Atis Tupiņš, ģimenes ārsts Dr. Ainis Dzalbs u.c., runās par tematiem, kas jāzina ikvienam vīrietim. Tiešraidi varēs vērot kanālā TV4, ziņu portālos TVNET un Apollo.lv, kā arī Latvijas Urologu asociācijas Facebook profilā. Tās laikā ikvienam būs iespēja anonīmi uzdot speciālistiem interesējošus jautājumus.

2021. gadā no prostatas vēža dzīvību zaudējuši gandrīz 500 vīrieši. Pasaules Veselības organizācija atzinusi Latviju par valsti ar īpaši augstu mirstību darbspējīgā vecumā – 52% no prostatas vēža jaunatklātiem gadījumiem tiek atklāti vīriešiem vecumā līdz 69 gadiem. Lai savlaicīgi atklātu prostatas vēzi, vīrietim pēc 50 gadu vecuma vismaz reizi gadā ir jādodas uz pārbaudi pie urologa. Paralēli tam nepieciešams veikt regulāras PSA asinsanalīzes, kas ir pirmais un vienkāršākais solis prostatas vēža diagnostikā. Vīriešiem, kuru ģimenes locekļiem ticis atklāts prostatas vēzis, šīs analīzes būtu jāveic jau no 45 gadu vecuma. Slimību ir iespējams izārstēt, ja tā atklāta laicīgi.

Tiešraides programma 29. novembrī:

15.30 – 16.00 Kādēļ vīrieši savu veselību atstāj novārtā? Kādēļ argumenti “man nav laika”, “es neesmu slims”, “es negribu neko zināt par savu veselību” un “pie urologa iet tikai mīkstie” ir kļūdaini.

16.05 – 16.45 Vīrieša veselība dažādos vecumos. Kādiem riska faktoriem vīrietis ir pakļauts biežāk nekā sieviete? Kādas ir biežākās saslimšanas, ar kurām sirgst vīrieši? Kādas veselības pārbaudes jāveic jau sākot no 20 gadu vecuma?

16.45 – 17.05 Mīti un patiesības uroloģija. Kā notiek veselības pārbaudes urologa kabinetā? Kā pārvarēt mulsumu no urologa? Uztura bagātinātāji pret vēzi – brīnumlīdzeklis vai krāpšana?

17.05 – 17.30 Ceļvedis prostatas vēža diagnozes noteikšanā. Izjūtot kādus simptomus, nekavējoties jāgriežas pie ārsta? Kur jāgriežas, lai nonāktu pie diagnozes – soli pa solim izskaidrots process no ģimenes ārsta līdz urologa kabinetam, onkologam utt.

17.30 – 18.00 Tev ir prostatas vēzis. Ko tas nozīmē? Pirmie soļi pēc diagnozes saņemšanas, Zaļais koridors u.c.

Tiešraides programma 30. novembrī:

15.30 – 16.10 Prostatas vēža ārstēšana. Dažādas ārstēšanas metodes un to individuāla piemeklēšana pacientiem.

16.10 – 16.30 Kā cīnīties ar ārstēšanas blakusparādībām. Kā uzlabot savu pašsajūtu ar dzīvesveida, uztura un fizisko aktivitāšu palīdzību.

16.30 – 16.50 Prostatas vēža profilakse. Ēdienkartes, liekā svara un kaitīgo ieradumu ietekme uz onkoloģisko saslimšanu attīstību

16.50 – 17.25 Diagnoze vēzis. Kas pienākas no valsts? Cik ilgu laiku var būt ar slimības lapu? Cik liels ir slimības pabalsts?

17.25 – 17.50 Pacientu organizācija un atbalsta iespējas. Kādos gadījumos pacients var kontaktēties ar pacientu organizācijām? Kur meklēt vīriešu atbalsta grupas?

Papildu informāciju par notikumu atradīsiet Latvijas Urologu asociācijas Facebook lapā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu