Sv, 5.02.2023.

Protestos Irānā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 cilvēku

TVNET/LETA/AFP
Protestos Irānā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 cilvēku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: WANA NEWS AGENCY/VIA REUTERS

Irānā protestos, kas aizsākās pēc 22 gadus vecās Mahsas Amini nāves 16.septembrī tikumības policijas apcietinājumā, dzīvību zaudējuši vairāk nekā 300 cilvēku, trešdien pavēstīja Revolūcijas gvardes ģenerālis.

"Valstī visus ir ietekmējusi šīs sievietes nāve. Man nav jaunāko datu, bet es uzskatu, ka mums kopš šī notikuma valstī ir vairāk nekā 300 nogalināto, arī bērni," ziņu aģentūras "Mehr" publicētā video apliecināja Revolūcijas gvardes gaisa un kosmosa spēku brigādes ģenerālis Amirali Hadžizade.

Šajos datos ietverta arī statistika par sadursmēs ar demonstrantiem bojāgājušajiem vai nogalinātajiem policistiem un karavīriem.

Jaunākās aplēses ir krietni tuvāk Oslo bāzētās organizācijas "Iran Human Rights" (IHR) minētajiem 416 cilvēkiem, kas "Irānā nogalināti protestu apspiešanā".

Irānā septembra vidū aizsākās protesti, ko izraisīja Mahsas Amini nāve pēc tam, kad tikumības policija viņu bija aizturējusi par nepareizu galvas lakata valkāšanu. Citas kopā ar Amini aizturētās teikušas, ka "tikumības policijā" Amini smagi piekauta. Protesti strauji pārauga plašākā neapmierinātībā ar situāciju valstī un ar 83 gadus veco Irānas augstāko garīgo līderi ajatollu Ali Hameneji.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu