Sv, 29.01.2023.

Judins: Juridiskajam birojam jāpauž nostāja par jaunās ministrijas un ministru biedru likumprojektu virzību

TVNET/LETA
Judins: Juridiskajam birojam jāpauž nostāja par jaunās ministrijas un ministru biedru likumprojektu virzību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Saeimas deputāts Andrejs Judins.
Saeimas deputāts Andrejs Judins. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas Juridiskajam birojam būs jāpauž nostāja par jaunās ministrijas un ministru biedru likumprojektu tālākas virzības iespējām, ja deputāti prasīs to skatīšanu Saeimas sēdē, šodien žurnālistiem sacīja parlamenta Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV).

Juridiskā komisijas vairākums šodien, skatot galīgajam lasījumam, atkal noraidīja grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, kas paredzētu izveidot jaunu - klimata un enerģētikas ministra - amatu. Tāpat atkal tika noraidīti grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas nepieciešami, lai iedzīvinātu topošās koalīcijas ieceri par ministru biedru ieviešanu.

Komisija noraidīja arī abu likumprojekta virzīšanu izskatīšanai Saeimā. Tas, ka komisijas vairākums neatbalstīja iespēju Saeimai pašai pieņemt lēmumu šajā jautājumā, Judina ieskatā, parāda, ka opozīcija nerīkojas konstruktīvi.

Judina ieskatā, būtu tikai taisnīgi, ja visai Saeimai būtu iespēja pieņemt lēmumu šajos jautājumos.

"Nevar būt, ka viena komisija neļauj Saeimas vairākumam paust attieksmi,"

savu nostāju pauda JV politiķis, norādot, ka komisijā strādā vien 11 no parlamenta 100 deputātiem.

Judins skaidroja, ka Juridiskā komisija ir izdarījusi savu darbu, izskatot iesniegtos priekšlikumus, un komisijas vairākums nobalsoja pret abu likumprojektu izskatīšanu.

Tagad ir jautājums, kāda būs Saeimas Juridiskā biroja nostāja, ja grozījumus iesniegušie deputāti aicinās likumprojektus skatīt parlamenta sēdē, skaidroja komisijas vadītājs. Judins pats nav grozījumu virzītājs, bet viņš pieļāva, ka grozījumu autori varētu lūgt likumprojektu izskatīšanu Saeimā.

Attiecībā uz to, kā var rīkoties šajā situācijā uz otro lasījumu, pastāv dažādi viedokļi, un Juridiskajam birojam būs jāsniedz atbilde, vai ir šāda iespēja, pauda politiķis.

Tuvākā Saeimas kārtējā sēde paredzēta ceturtdien, 1.decembrī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu