P, 30.01.2023.

VIDEO ⟩ "Jo vairāk krievu jaunkareivju nosals tranšejās, jo būs mazāk izvarotu un nogalinātu ukraiņu"

TVNET
"Jo vairāk krievu jaunkareivju nosals tranšejās, jo būs mazāk izvarotu un nogalinātu ukraiņu"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 36
Irpiņas evakuācija
Irpiņas evakuācija Foto: Dimitar Dilkoff

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome pagājušajā nedēļā ierosināja administratīvā pārkāpuma lietu pret TV programmu "Doždj", kas raida ar Latvijas licenci, par aicinājumu palīdzēt Krievijas armijai. Notikušais izraisījis plašas diskusijas sabiedrībā, un "Doždj" žurnālista Alekseja Korosteļeva izteikumus absolūti precīzi komentējis TV3 žurnālists Edijs Bošs. 

""Doždj" ēterā izskanējušie teikumi šo dienu laikā tika dažādi locīti, komentēti, atsaukti, skaidroti, aizstāvēti un nosodīti... Taču to būtība bija tieši tajā, ka tie pauda iejūtību pret krievu puišiem, kurus Putina režīms iemetis savā asiņainajā gaļas mašīnā.

Šis stāsts patiešām atsedza problēmu.

Daudziem Kremļa opozicionāriem šķiet, ka viņi var būt antiputinisti, vienlaikus nenostājoties pret savu valsti kopumā. Visu cieņu, taču tas nav iespējams, kamēr notiek karš.

Putina armija ir genocīda instruments. Katrs visnelaimīgākais jaunkareivis ir skrūvīte, kas palīdz šim instrumentam darboties.

Varbūt viņiem salst kājas, bet viņi nedrīkst no Latvijas zemes saņemt nedz zābakus, nedz pat līdzcietību.

Lai vai cik nelaimīgu cilvēku dienētu Putina armijā, jebkura līdzcietība genocīda armijai vairo genocīdu!

Jo vairāk krievu jaunkareivju nosals tranšejās, jo būs mazāk izvarotu un nogalinātu ukraiņu... Diemžēl tas ir tieši tik drausmīgi vienkārši!” TV3 Ziņu tiešraidē sacīja Edijs Bošs.

Jau vēstīts, ka NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš pagaidām neatklāj, kad NEPLP varētu pieņemt lēmumu "Doždj" lietā.

Lieta ierosināta pēc 1.decembrī raidījumā "Zģes i seičas" ("Здесь и сейчас"/"Te un tagad") izskanējušā aicinājuma sniegt informāciju par mobilizēto Krievijas armijas karavīru dienestu frontē. Raidījuma vadītājs izteica cerību, ka telekanālam izdevies vairākiem karavīriem palīdzēt, piemēram, ar "ekipējumu vai elementārām ērtībām frontē".

Āboliņš uzsvēra, ka šobrīd nevar komentēt ne to, kad NEPLP varētu lemt par soda piemērošanu, ne arī to, kāds šis sods varētu būt un vai kanālam var draudēt apraides atļaujas anulēšana.

Iepriekš Āboliņš norādīja, ka tas ir Latvijas drošības jautājums, kas tiks risināts likumā noteiktajā kārtībā.

Šis var kļūt par trešo būtisko "Doždj" pārkāpumu pēdējo mēnešu laikā. Par trīs būtisku pārkāpumu izdarīšanu NEPLP ir tiesīga anulēt kanāla apraides atļauju.

Žurnāliste Jekaterina Kotrikadze piektdien raidījumā "Zģes i seičas" pavēstīja, ka "Doždj" nolēmis pārtraukt sadarbību ar Alekseju Korosteļevu, kurš ceturtdien vadīja raidījumu un izteicās par atbalsta sniegšanu Krievijas armijai.

NEPLP piemērojusi "Doždj" 10 000 eiro sodu par okupētās Krimas iezīmēšanu Krievijas sastāvā un Krievijas armijas nosaukšanu par "mūsu armiju". Šis gadījums bija otrais būtiskais pārkāpums pēdējo mēnešu laikā.

TVNET jau vēstīja, ka neatkarīgais televīzijas kanāls "Doždj" darbību uz laiku pārtrauca marta sākumā pēc tam, kad Krievijas Valsts dome pieņēma likumu par "viltus ziņām". Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju.

"Doždj" 18.jūlijā pakāpeniski atsāka darbu, strādājot arī no studijas Rīgā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu