Rīgā aiztur nelegālos taksistus

TVNET
Rīgā aiztur nelegālos taksistus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Turpinot ierobežot nelegālo taksometru pakalpojumu sniegšanu, Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienests kopā ar Valsts policiju (VP) un Valsts ieņēmumu dienestu (VID) trešdien, 7. decembrī, rīkoja reidu, kurā, veicot kontrolpirkumus, tika aizturēti divi autovadītāji, kas darbojās bez licences, informē Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.

Taksometru pakalpojumu sniedzēji, kuru automašīnām bija baltie numuri, klientu pasūtījumu saņemšanai izmantoja “Panda Taxi” telefona centrāli. Abi pārkāpēji darbojās nelegāli – bez licences. Kontroles dienests, VP un VID par pārkāpumiem sāka lietvedību, un viens no transportlīdzekļiem tika izņemts.

Tiek informēts, ka automašīnas ar baltajiem numuriem drīkst sniegt pasažieru komercpārvadājumu ar vieglo automobili pakalpojumus, tikai saņemot pasūtījumu aplikācijā, kā arī ir jābūt Autotransporta direkcijā izsniegtai licencei.

Izmantot zvanu centrāles pakalpojumus šie pārvadātāji ar vieglo automobili nedrīkst, jo automašīnas nav atbilstoši aprīkotas ar taksometru skaitītāju, tiek izmantota skaidra nauda un netiek maksāti nodokļi. Taksometrus ar dzeltenajām numurzīmēm licencē pašvaldība un tajos ir jābūt uzstādītiem skaitītājiem, pauž Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons.

Kopā Kontroles dienests reida laikā sāka 24 administratīvās lietvedības, ziņo RD.

Rīgas pašvaldība arī turpmāk kopā ar atbildīgajiem dienestiem plāno turpināt reidus, lai ierobežotu nelegālos pasažieru pārvadājumus.

Satiksmes departamenta Kontroles dienests, veicot pārbaudes, šogad par nelicencētu uzņēmējdarbību konstatējis vidēji septiņus līdz astoņus pārkāpumus mēnesī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu