Sv, 28.05.2023.

Lukašenko tikšanās laikā atvairījis Putina spiedienu, uzskata pētnieki

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9
Foto: AP/Scanpix

Izanalizējot Baltkrievijas un Krievijas diktatoru tikšanos, ASV Kara pētījumu institūts (ISW) secinājis, ka Baltkrievijas iesaistīšanās karā pret Ukrainu joprojām ir mazticama.

Jau ziņots, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien devās uz Baltkrieviju, raisot bažas par Minskas ievilkšanu sauszemes karā pret Ukrainu un jaunas frontes atklāšanu.

ISW norādījis, ka Putins un Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko atturējās publiski apspriest karu, bet abi līderi apgalvoja, ka Baltkrievija joprojām saskaras ar Rietumu draudiem.

"Fakts, ka Putins, domājams, akceptējis Lukašenko tēzes, nepārliecinot Lukašenko tās koriģēt, netieši apliecina šo vērtējumu. Lukašenko, visticamāk, pielāgos savu retoriku, lai radītu kaut kādu ticamu skaidrojumu savai tautai, kāpēc viņš pēkšņi atteicies no izdomātajiem NATO iebrukuma draudiem, kurus radījis, lai pievienotos Putina katastrofālajam iebrukumam Ukrainā," uzskata ISW analītiķi.

Analītiķi arī uzskata, ka Kremlis cenšas slēpt Putina primāros nodomus izdarīt spiedienu uz Lukašenko, lai no viņa panāktu turpmāku piekāpšanos attiecībā uz Baltkrievijas integrāciju Krievijas Federācijā.

Runājot par Baltkrieviju, Putins paziņoja, ka "Krievija nav ieinteresēta nevienu aprīt". Domājams, ka tā ir Putina aizsardzības reakcija uz Lukašenko nesenajiem izteikumiem par Baltkrievijas neatkarības un suverenitātes saglabāšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 9

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu