S, 25.03.2023.

"Volga" un "Fiat" kaujas mašīnas? Ukraiņu brīvprātīgajiem pilnīgi viss ir pa spēkam

TVNET Auto
"Volga" un "Fiat" kaujas mašīnas? Ukraiņu brīvprātīgajiem pilnīgi viss ir pa spēkam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 18
Foto: Armyinform

Ukraina jau teju gadu neatlaidīgi cīnās par savu neatkarību pret krievu okupantiem. Brīvprātīgie ukraiņi Odesā pārbūvē automašīnas, kuras pēcāk nodod bruņotajiem spēkiem, vēsta ukraiņu militārā ziņu aģentūra "Armyinform".

Viens no šiem brīvprātīgajiem ir Serhijs Ščerbakovs, kurš strādā inženierijas uzņēmumā.

"Mēs pārveidojām tās mašīnas, kuras mums uzdāvināja Ukrainas iedzīvotāji. Viena no tām ir "Volga" GAZ-24. Auto bija pilnībā beigts, tikai virsbūve nebija skarta," stāsta Serhijs.

Brīvprātīgajiem nācās lietā likt iztēli, lai automašīnu, pirmkārt, atdzīvinātu, otrkārt - to izdarītu ar limitēti pieejamiem materiāliem. Rezultātā "Volga" ir pārtapusi par īstenu kaujas mašīnu - apvidus auto ar iebūvētu ložmetēju Ukrainas aizstāvjiem.

Savukārt otra pārbūvētā automašīna ir "Fiat" ražojums. Šā transportlīdzekļa pārbūves procesā vērā tika ņemti vairāku militāro ekspertu ieteikumi.

"Daudz kas ir atkarīgs no šādiem tautiešiem, kuri paši izrāda savu iniciatīvu un nežēlo savu laiku. Ceru, ka šādas darbības iedvesmos arī vēl vairākus citus cilvēkus, lai palīdzētu mums pēc iespējas ātrāk padzīt okupantu no mūsu zemes. Protams, valdība dara visu iespējamo, lai militārpersonas nodrošinātu ar visu nepieciešamo. Taču arī sabiedrībai ir jāiesaistās un jāpalīdz cīņā pret krieviem," pateicību pauda vienības, kura saņēma abus auto, pulkvedis Oļegs Mazuroks.

Darba apstākļi brīvprātīgajiem ir gana skarbi - darba ir daudz, taču plašajā darbnīcā strādā vien astoņi cilvēki. Brīvprātīgo komanda ir divi metinātāji, divi mehāniķi, divi atslēdznieki, virpotājs un inženieris Ščerbakovs.

Foto: Armyinform

"Pirms kara sākuma nodarbojāmies ar dažādu civilo metāla konstrukciju būvi, taču šobrīd esam pārstrukturējušies uz "ežu" un citu aizsargājošu metāla konstrukciju veidošanu. Mūsu vidū ir arī viens Baltkrievijas pilsonis, kurš jau vairākus gadus dzīvo Ukrainā," stāsta Ščerbakovs.

Brīvprātīgo plānā ir uzbūvēt arī bezpilota bagiju. "Reiz es kaut kur dzirdēju, ka Černihivas pusē tautieši būvēja bagijus. Sazinājos ar viņiem un izstāstīju mūsu ieceri. Šobrīd pamazām strādājam pie šā projekta, taču tas ir ilgtermiņa process," stāsta Serhijs.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu