P, 30.01.2023.

Ko tu darītu, ja tualetē sastaptos ar melno mambu?

TVNET
Ko tu darītu, ja tualetē sastaptos ar melno mambu?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 8
Foto: BYRON ZIMMERMAN/SNAKESFORAFRICA/FACEBOOK

Kāds vīrietis Dienvidāfrikā “teju izlidojis no vannasistabas”, kad aiz tualetes poda sastapis indīgu čūsku – melno mambu.

Indīgo čūsku no vīrieša labierīcībām drīz aizvāca čūsku speciālists Bairons Cimmermans, kura darba mērķis ir saglabāt Āfrikas čūsku populāciju.

Ierakstā sociālajā tīklā “Facebook” Cimmermans ir padalījies ar fotogrāfijām no notikuma vietas, skaidrojot, kā viņš bīstamo čūsku notvēris ar savas automašīnas uzgriežņu atslēgu.

“Vakar es piezvanīju un pieteicu mašīnu servisā, lai salabotu bremzes, tāpēc no tās izņēmu visu čūsku ķeramo aprīkojumu. Ceļā uz darbnīcu man piezvanīja par čūsku vannasistabā. Zvanītājs teica, ka tā ir mamba. Es tūliņ metos riņķī un pēc dažām minūtēm biju tur. Kā ierasts, pastiepu roku pēc aprīkojuma, kad atskārtu: es taču to izņēmu no mašīnas, ne? Taču, re, man ir riteņu uzgriežņu atslēga. Tai būtu jāder. Tā arī bija,” raksta Cimmermans.

Kā vēstīts ziņu izdevumā “Newsweek”, kad viņš ieradās notikuma vietā, čūska klusi gulējusi aiz tualetes poda un bidē.

“Tā nebija agresīva vai aizsardzības pozīcijā. Mājas īpašnieks pat bija to pabakstījis, pirms saprata, kas tas patiesībā ir. Tā vienkārši ielīda tur, lai paslēptos,” piebilda Cimmermans.

Melnās mambas ir sastopamas visā Subsahāras Āfrikā. Tās ir vienas no indīgākajām čūskām pasaulē, jo to kodiens var cilvēku nogalināt 20 minūšu laikā. Tiesa, šīs čūskas ir bikli dzīvnieki un uzbrūk tikai tad, kad ir izprovocētas vai jūt briesmas.

Cimmermans arī atklāja, ka melnās mambas relatīvi bieži nonāk cilvēku mājās, neapzinoties, ka ielīdušas cilvēku apdzīvotā vietā. Tās ir aktīvas mednieces un pārtiek no putniem, sikspārņiem, žurkām, kaķēniem un citiem nelieliem zīdītājiem.

Pēc čūskas sagūstīšanas Cimmermans to nogādāja krūmājos tālu no cilvēku apdzīvotām vietām. Tā kā tā ir jauna čūska, tā diezgan ātri iekārtosies jaunajā vidē.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu