Igaunijas un Somijas likumsargi atklāj plašu narkotiku kontrabandas tīklu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Urmas Luik

Igaunijas un Somijas policijas dienestiem sadarbojoties, atklāts noziedznieku tīkls, kas nodarbojās ar narkotiku kontrabandu uz Somiju no Spānijas caur Igauniju, kā arī izplatīja narkotiskās vielas Somijā, informēja Igaunijas Policijas un robežsardzes departaments.

Kopīgā operācija sākta pēc tam, kad Somija 2021.gadā atklāja narkotiku izplatīšanas tīklu, kurā bija iesaistīts noziedzīgais grupējums "Bandidos". Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka narkotikas Somijā tiek nelikumīgi ievestas no citām valstīm un tīklā ir iesaistīti arī Igaunijas pilsoņi.

Vairākus mēnešus Igaunijā, Somijā un citviet policija sekoja līdzi aizdomās turēto darbībām, cita starpā izsekojot 60 kilogramu hašiša transportēšanu no Spānijas caur Igauniju uz Somiju.

Pērn augustā Somijā brīdī, kad narkotikas tika nodotas citiem tīkla locekļiem, tika aizturēti vairāki grupējuma biedri, kuru vidū bija kontrabandisti, klienti un organizatori.

Igaunijā tika aizturēti vēl trīs Igaunijas pilsoņi, no kuriem viens jau iepriekš bijis tiesāts par starptautisku narkotiku kontrabandu lielā apmērā. Visi aizturētie Igaunijas pilsoņi nodoti Somijas varasiestādēm.

Pirmstiesas izmeklēšanā Somijas policija noskaidroja, ka aizdomās turētie kopš 2021.gada Somijā ieveduši vismaz septiņas partijas narkotiku, kas nozīmē, ka valstī nonāca vismaz 300 kilogrami amfetamīna.

Pērn Somijā aizturēta arī cita banda no tā paša tīkla, kas nodarbojās ar hašiša un marihuānas ievešanu no Zviedrijas Somijas ziemeļos, bet tālāk narkotikas tika izplatītas pa visu Somiju. Pie aizdomās turētajiem atrasti vairāk nekā 100 kilogrami dažādu narkotiku. Decembrī vairākām personām par šiem noziegumiem tika piespriesti vairāk nekā 25 gadi cietumā.

Saistībā ar šiem kriminālprocesiem 15 cilvēki atrodas apcietinājumā, bet kopumā aizdomās turētā statuss ir 28 personām.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu