Latvija atsauc vēstnieku Krievijā

Papildināts
TVNET/LETA
Latvija atsauc vēstnieku Krievijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 28
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvija ir nolēmusi pazemināt diplomātiskās pārstāvniecības līmeni Krievijā un no 24.februāra atsauc savu vēstnieku Krievijā Māri Riekstiņu, paziņojis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Pirms tam Krievija bija pieņēmusi lēmumu izraidīt Igaunijas vēstnieku un pazemināt savstarpējās diplomātiskās pārstāvniecības līmeni līdz pagaidu pilnvarotā lietveža līmenim.

Pēc Rinkēviča paustā, ņemot vērā to, ka Krievijas agresija pret Ukrainu turpinās un solidarizējoties ar Igauniju, Latvija no 24.februāra pazeminās diplomātiskās pārstāvniecības līmenī Krievija līdz pilnvarotā lietveža līmenim, attiecīgi pieprasot Krievijai rīkoties līdzīgi.

Kā informēja ārlietu ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris, šodien uz Latvijas Ārlietu ministriju ir uzaicināts Krievijas vēstnieks Latvijā, lai informētu par pieņemto lēmumu attiecībā uz diplomātiskās pārstāvniecības līmeņa pazemināšanu.

Igaunija 11.janvārī informēja Krievijas vēstnieku Vladimiru Ļipajevu par lēmumu, ka līdz 1.februārim Krievijai jāsamazina vēstniecības Tallinā darbinieku skaits līdz astoņiem diplomātiem un 15 administratīvajiem, tehniskajiem un apkalpojošajiem darbiniekiem.

Lēmuma mērķis ir panākt līdzvērtīgu darbinieku skaitu Krievijas un Igaunijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Tallinā un Maskavā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu