T, 22.03.2023.

Elksniņš šobrīd nevēlas plašāk komentēt savus nākotnes plānus

TVNET/LETA
Elksniņš šobrīd nevēlas plašāk komentēt savus nākotnes plānus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš
Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš Foto: Ivars Soikāns/LETA

Kamēr nav noticis plānotais partijas "Saskaņa" kongress, Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S) atturas plašāk komentēt savu ieceri veidot jaunu politisko spēku.

Politiķis piektdien nevēlējās sīkāk skaidrot jaunveidojamā spēka ideoloģisko pusi, nosaukt tā mērķus, atbalstītājus un skaidrot citas detaļas. Precīzas atbildes uz jautājumiem Elksniņš apsolīja sniegt pēc sestdien ieplānotā "Saskaņas" kongresa.

Tikmēr šodien ar saviem viedokļiem par Elksniņa paziņojumu nākuši klajā vairāki "Saskaņas" politiķi, paužot gan atbalstu, gan nosodījumu viņa plāniem.

Kā ziņots, Elksniņš ceturtdien paziņoja, ka nolēmis izstāties no partijas "Saskaņa" un sākt veidot jaunu reģionālu politisko spēku.

Viņš atgādina, ka jau 2020.gada pavasarī norādījis uz nepieciešamību Daugavpilī veidot reģionālu platformu, kas apvienotu cilvēkus, kuri spēj domāt gan reģionālā mērogā, gan aizstāvēt Latgales intereses valsts līmenī.

"Kopš tā laika daudzkārt ir pieaudzis domubiedru skaits, kuri, tāpat kā es, uzskata, ka valstī valdošā elite pret mūsu reģionu ir neobjektīva, ignorē tā intereses, nespēj sadzirdēt un saprast Daugavpils, Rēzeknes, Krāslavas, Preiļu un citu mūsu pilsētu, ciemu, lauku sētu iedzīvotājus. Šodien ir pienācis laiks šiem cilvēkiem apvienoties nopietnā organizācijā," apgalvo politiķis.

Elkniņš uzskata, ka "Saskaņa" šodien, sekojot "trendiem", nodarbojas ar cilvēku šķirošanu, dalot "pareizajos" un "nepareizajos" gan savas komandas biedrus, gan Latvijas iedzīvotājus. Viņam tas neesot pieņemams, tāpēc esot pienācis laiks veidot jaunu partiju. Sākumā - Latgalē, Daugavpilī, bet nākotnē domubiedrus meklēšot visā Latvijā.

Kā ziņots, rīt Rīgā, "ATTA Centrā", notiks "Saskaņas" kongress, kura delegāti iecerējuši apspriest aktuālo situāciju partijā, tāpat plānots lemt par grozījumiem partijas statūtos un ievēlēt partijas vadību. "Saskaņas" Rīgas organizācijas valdes un Rīgas domes frakcija rosina ieviest partijā trīs līdzpriekšsēdētāju amatus un uz tiem virzīt Nilu Ušakovu, Regīnu Ločmeli un Jāni Urbanoviču.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu