Pk, 24.03.2023.

Foto ⟩ Urbanovičs atzīst savu lomu "Saskaņas" zaudējumam, taču nerunāt par karu viņš neesot varējis

TVNET/LETA
Urbanovičs atzīst savu lomu "Saskaņas" zaudējumam, taču nerunāt par karu viņš neesot varējis
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Jānis Urbanovičs.
Jānis Urbanovičs. Foto: Edijs Palens/LETA

"Saskaņas" pašreizējais līderis Jānis Urbanovičs šodien partijas kongresā atzina savu lomu "Saskaņas" zaudējumā 14.Saeimas vēlēšanās.

Politiķis pauda, ka neies prom no partijas, taču tieši viņš esot "partijas neveiksme" un šajā situācijā to nevajagot meklēt citur.

Politiķis norādīja, ka viņš ir "sists" arī par to, ka pēc 24. februāra "agresoru nosauca par agresoru un cietēju par cietēju".

Lai gan "Saskaņas" līderis zinājis, ka partijas valdē ir dažādi viedokļi un ka ir cilvēki, kuri uzskatījuši, ka esot vajadzējis paklusēt, tomēr Urbanovičs bijis pārliecināts, ka viņam jāveic "cilvēciskā funkcija", tāpēc viņš šajā lietā nevarējis kavēties. Tieši pēc "Saskaņas" līderu paustā nosodījuma Krievijas iebrukumam Ukrainā sākās izteiktāks partijas reitingu kritums, kas rezultējās ar neiekļūšanu 14.Saeimā.

Foto: "Saskaņas" kongress

"Saskaņas" vairāku Saeimas iepriekšējo sasaukumu frakcijas nu jau bijušais vadītājs skaidroja, ka ar šo paziņojumu "nobēdzināja prom vēlētāju", kuri uzskata, ka par Krieviju un tās varu var teikt "tikai labu vai neko". Urbanovičs uzsvēra, ka viņš, savukārt, nevarēja nenosaukt, kurš ir agresors, jo tas būtu pavisam necienīgi. Pēc šāda soļa aizgāja prom gan daļa vēlētāji, gan kādi partijas biedri un šis process turpinās, pauda politiķis.

Politiķis uzsvēra, ka partijai ir jāturpina aizstāv krievu intereses, lai viņi meklētu risinājumus Rīgā, ne Maskavā. Urbanovičs arī aicināja izrādīt vairāk cieņas Latvijai, latvietībai un demonstrēt cieņu caur latviešu valodas zināšanām.

Urbanovičs pastāstīja, ka bija iecere partijas kongresu rīkot jau pērn 26.novembrī, "lai ātrāk sodītu vainīgos" par neievēlēšanu 14.Saeimā, kā arī izvēlētos "labākus partijas vadītājus", taču toreiz to nav sanācis sarīkot "tādu procesu dēļ, ko varētu dēvēt par vainīgo izzināšanu vai mērīšanu".

Pēc partijas klupiena parlamenta vēlēšanās "Saskaņa" neesot varējusi rīkoties citādāk kā vien izsludināt partijas biedru pārreģistrācijas procesu, taču tas nevirzās tik ātri kā cerēts, skaidroja bijušais ilggadējais Saeimas iepriekšējo sasaukumu deputāts.

Politiķis norādīja, ka daļa Rēzeknes un Ludzas novadu delegātu nolēmuši boikotēt kongresu, taču Urbanovičs pauda, ka viņiem sākotnēji ar dokumentālu apliecinājumu būtu jāpierāda, ka viņi vēl ir partijas biedri. Vienlaikus viņš redzot, ka daļa no Rēzeknes pilsētas nodaļas biedriem uz kongresu ir ieradušies. Tāpat šodienas sanāksmē piedaloties arī daļa biedru no Rēzeknes un Augšdaugavas novadiem un Daugavpils pilsētas.

Kā ziņots, Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš pāris dienas pirms kongresa paziņoja, ka izstājas no "Saskaņas" un dibināšot jaunu reģionālo politisko spēku. Savukārt Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, partijas Rēzeknes novada organizācijas vadītāja Jekaterina Ivanova un Ludzas novada organizācijas vadītāja Jevgenija Kušča paziņoja, ka kongresu neapmeklēšot un aicināja partijas biedrus to boikotēt, vienlaikus gan solot, ka partiju nepametīšot.

Šodien kongresā tiek apspriesta aktuālā situācija partijā, plānots lemt par grozījumiem partijas statūtos un ievēlēt partijas vadību. "Saskaņas" Rīgas organizācijas valdes un Rīgas domes frakcija rosina ieviest partijā trīs līdzpriekšsēdētāju amatus un uz tiem virzīt Nilu Ušakovu, Regīnu Ločmeli un Urbanoviču.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu