Pk, 24.03.2023.

Video ⟩ Kandidāti Valsts prezidenta amatam būs vairākām partijām

TVNET
Kandidāti Valsts prezidenta amatam būs vairākām partijām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Vecrīgas panorāma
Vecrīgas panorāma Foto: Zane Bitere/LETA

Jau pēc dažiem mēnešiem Latvijā gaidāmas Valsts prezidenta vēlēšanas, taču partijas nav vēl nosaukušas nevienu šā amata kandidātu. Arī līdzšinējais Valsts galva Egils Levits nav paudis skaidru viedokli par to, vai atkārtoti kandidēs. No partiju pārstāvju sacītā izriet, ka Valsts prezidenta amata kandidātus virzīs vairākas partijas, sestdienas vakarā vēsta LTV “Panorāma”.

Par konkrētu Valsts prezidenta vēlēšanu datumu ir jāvienojas Saeimas prezidijam un frakciju padomei. Pirms nepilniem četriem gadiem Levita kandidatūru izvirzīja tā brīža koalīcijas partiju deputāti. Vai tā notiks arī šoreiz, vēl nav skaidrības.

Nacionālās apvienības vadītājs Raivis Dzintars skaidro, ka Levits publiskajā telpā nav pārliecinoši teicis, vai ir gatavs kandidēt atkārtoti. No Nacionālās apvienības puses nav bijis kopīgs lēmums. Taču, vērtējot Levita darbību, šis lēmums būtu pozitīvs, norāda Dzintars. “Tas nenozīmē, ka saskan visi viedokļi 100%, bet neatceramies citu prezidentu, kuram būtu tik līdzīgi viedokļi”.

Partija “Vienotība” neplāno virzīt savu prezidenta amata kandidātu, jo nevēlas izjaukt partiju balansu augstākajos amatos valstī. Par Levita kandidatūru partijā vēl neesot lemts.

“Ja mēs runājam par Levita nostāju drošības jautājumos, īpaši pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, tie ir novērtēšanas vērti. Drošības jautājumos Levits ir bijis stiprais Latvijas balsts,” sacīja “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis.

Savu kandidātu virzīs “Apvienotā saraksta” (AS) pārstāvji, un tas nebūšot līdzšinējais Valsts prezidents. Kurš tas būs, partija vēl neatklāja.

“Tas būtu nekorekti, pirms neesam pieņēmuši gala lēmumu, stāstīt kādas nianses un pirms tas cilvēks ir devis 100% piekrišanu,” skaidroja “Apvienotā saraksta” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Savu prezidenta amata kandidātu sola virzīt opozīcijā esošās partijas – Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kā arī “Progresīvie”. ZZS savu kandidātu sola nosaukt partijas kongresā aprīlī.

Neoficiāli aprēķini liecina, ka Levita pārvēlēšanas atbalstītājiem ir nedaudz vairāk kā 40 no nepieciešamās vismaz 51 balss, vēsta LTV “Panorāma”.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu