Pk, 24.03.2023.

Neētiska rīcība nodokļu lietās Sunaka partijas biedram maksā amatu

LETA/DPA
Neētiska rīcība nodokļu lietās Sunaka partijas biedram maksā amatu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Nadims Zahavi
Nadims Zahavi Foto: EPA/Scanpix

Lielbritānijas premjerministrs un Konservatīvo partijas līderis Riši Sunaks svētdien atbrīvojis Nadimu Zahavi no partijas priekšsēdētāja un ministra bez portfeļa amatiem, jo neatkarīgā izmeklēšanā konstatēts, ka Zahavi pārkāpis ministriem saistošās ētikas normas nodokļu samaksas lietās.

Sunaka neatkarīgais padomnieks ministru interešu jautājumos Lorijs Magnuss svētdien iesniedzis premjeram ziņojumu par neatkarīgo izmeklēšanu, kuru Sunaks viņam uzdeva veikt pēc tam, kad mediji ziņoja, ka Zahavi pēc vienošanās ar nodokļu dienestu tam samaksājis nepilnus piecus miljonus mārciņu, tādējādi atrisinot nesaskaņas par nodokļu maksāšanu saistībā ar akciju pārdošanas darījumu. Zahavi, kurš ir socioloģisko pētījumu firmas "YouGov" dibinātājs, bija pārdevis uzņēmuma akcijas par 27 miljoniem mārciņu, taču nodokļu dienesta ieskatā nebija samaksājis visus nodokļus par gūtajiem ienākumiem.

Darījums notika laikā, kad Zahavi bija finanšu ministrs, kura pārraudzībā ir nodokļu dienests.

Vēstulē Zahavi, kurā viņš tiek informēts par atbrīvošanu no amatiem, Sunaks uzsvēris, ka "ir skaidrs, ka ir noticis ministru [ētikas] kodeksa nopietns pārkāpums".

Savukārt Zahavi paziņojis, ka nodokļu dienests esot konstatējis, ka viņš pieļāvis kļūdu neuzmanības dēļ, nevis tīši.

Konservatīvo partijas priekšsēdētājs, kuru iecēl partijas līderis, vada partijas galveno biroju un viņa pārziņā ir partijas administratīvās lietas. Ja konservatīvie ir valdībā, partijas priekšsēdētājs ir arī ministrs bez portfeļa, lai varētu piedalīties valdības sēdēs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu