Sv, 2.04.2023.

Levits mudina bez kavēšanās pieņemt likumprojektu par VAD

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Valsts prezidents Egils Levits.
Valsts prezidents Egils Levits. Foto: Lita Millere/LETA

Likumprojekts par valsts aizsardzības dienesta (VAD) ieviešanu jāpieņem bez kavēšanās, tiekoties ar ar aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci (NA), norādījis Valsts prezidents Egils Levits.

Levits šodien Rīgas pilī tikās ar aizsardzības ministri, apspriežoties par aktualitātēm aizsardzības jomā un pārrunājot Latvijas atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju.

Ministre informēja par darbu pie jaunās valsts aizsardzības stratēģijas. Tāpat Mūrniece norādījusi, ka darbs pie likumprojekta par VAD ieviešanu Latvijā ir noslēguma fāzē. Valsts prezidents atzinīgi novērtēja to, ka likumprojekts sadarbībā ar Saeimas Juridisko dienestu ir precizēts.

"Nedrīkst vilcināties ar likuma pieņemšanu, lai tālāk bez kavēšanās varētu ieviest valsts aizsardzības dienestu," uzsvēris Valsts prezidents.

Amatpersonas arī apsprieda valsts aizsardzības mācības norisi skolās, kā arī pozitīvi novērtēja vakar akreditēto valsts aizsardzības mācības programmu Latvijas augstskolās.

Jau ziņots, ka patlaban atbildīgajā Saeimas komisijā atrodas VAD likumprojekts pirms izskatīšanas otrajā lasījumā. Pirmo iesaukumu VAD brīvprātības kārtā paredzēts organizēt vasarā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu