Sv, 26.03.2023.

Foto ⟩ Rīgā tiekas Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministri

TVNET/LETA
Rīgā tiekas Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministri
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis (no kreisās), Polijas ārlietu ministrs Zbigņevs Rau, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu tikšanās laikā Ārlietu ministrijā.
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis (no kreisās), Polijas ārlietu ministrs Zbigņevs Rau, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu tikšanās laikā Ārlietu ministrijā. Foto: Zane Bitere/LETA

Ir jāsniedz visa veida palīdzība Ukrainai, lai tā ne tikai aizsargātos pret Krieviju, bet arī spētu atgūt pazaudētās teritorijas un ilgtermiņā uzvarēt okupantus, preses konferencē pēc tikšanās ar Polijas, Lietuvas, Igaunijas ārlietu ministriem sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Foto: Rīgā tiekas Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministri

Rinkēvičs Rīgā tikās ar Igaunijas ārlietu ministru Urmasu Reinsalu, Lietuvas ārlietu ministru Gabrieļu Landsberģi un Polijas ārlietu ministru Zbigņevu Rau. Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Polijas ārlietu ministri parakstīja kopīgu deklarāciju par sadarbības padziļināšanu reģionā.

Rinkēvičs norāda, ka šis līgums paplašinās sadarbības iespējas un kooperāciju starp valstu ārlietu ministriem. Ministrs norāda, ka Latvijai, Igaunijai, Lietuvai un Polijai ir kopīgas intereses gan palīdzības sniegšanas jautājumos Ukrainai, gan arī citās jomās, piemēram, enerģētikā un transporta nozarē.

Ministrs uzsver, ka tikšanās laikā tika apspriestas palīdzības iespējas Ukrainai. Tāpat amatpersonas vienojās par ciešāku sadarbību NATO.

Ministri uzskata, ka gaidāmajā NATO samitā Viļņā ir svarīgi, lai Zviedrija un Somija kļūtu par NATO dalībvalstīm. Tāpat Rinkēvičs uzsver, ka tiks strādāts arī pie tā, lai NATO un Ukrainas attiecības iegūtu jaunu kvalitatīvu veidolu.

Arī Igaunijas ārlietu ministrs uzsver, ka rietumvalstīm ir jārīkojas ātri, lai Ukraina varētu uzvarēt šajā karā. Tāpat viņš uzskata, ka turpmākajos soļos ir jāturpina Krievijas izolēšana un nav pieļaujama situācija, kad noteiktās sankcijas tiek apietas, līdz ar ko ir svarīgi, lai tiktu darīts viss, lai šādu iespēju būtu pēc iespējas mazāk.

"Šī briesmoņa sirds ir ekonomika, un mēs neesam to pietiekami ievainojuši," uzsver Igaunijas ārlietu ministrs, papildinot, ka Krievijas naftas produktiem varētu būt noteikti papildus cenu griesti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais