S, 25.03.2023.

VIDEO ⟩ Vecāki atsakās maksāt par stāvvietām, kas atrodas pie bērnudārziem Rīgas centrā

TVNET Auto
Vecāki atsakās maksāt par stāvvietām, kas atrodas pie bērnudārziem Rīgas centrā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Ekrānuzņēmums no "Bez Tabu" sižeta

Bērnu vecāki neizpratnē, kāpēc Rīgas centrā pie bērnudārziem arī no viņiem iekasē maksu par autostāvvietas lietošanu, vēsta raidījums "Bez tabu".

Pie raidījuma vērsās rīdziniece Kristīne, kuras bērns mācās Rīgas Ziedoņdārza pirmsskolā galvaspilsētas centrā. Viņa atvasi bērnudārzā nogādā ar automašīnu. Tā kā pie bērnudārza par publisko autostāvvietu lietošanu ir jāmaksā, vecākiem ir divas izvēles iespējas: nemaksāt, tādējādi riskējot saņemt soda kvīti, vai samaksāt par autostāvvietu.

Kristīne atzina, ka parasti izvēlas riskēt. Par pirmajām piecām autostāvvietas lietošanas minūtēm nav jāmaksā, bet, kā norādīja bērna mamma, mēdz būt rīti un pēcpusdienas, kad bērna nogādāšana bērnudārzā un paņemšana no tā aizņem vairāk laika.

Kristīne uzskata, ka pirmsskolu audzēkņu vecākiem varētu ļaut novietot automašīnas pie bērnudārziem bez maksas ilgāku laika nogriezni, kārtību nosakot ar kādu papildzīmi. Sarunā ar raidījumu līdzīgu viedokli pauda arī citi pirmsskolas audzēkņu vecāki un bērnudārza vadītāja Jautrīte Glaudiņa.

"Rīgas satiksme" apsaimnieko maksas autostāvvietas tā, kā to nosaka pašvaldības noteikumi, un izņēmumus pieļaut nevar, norādīja RS pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Plašāk "Bez tabu" sižetā!

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu