Otrkārt, vizīte nav tikai simboliska un ir saistāma ar kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai pagājušā gada jūnijā. Amatpersonu ierašanās Kijivā ceļ ukraiņu morāli par valsts nākotni, kas ir netaustāms, tomēr nepieciešams atbalsts ceļā uz uzvaru. Prezidents Zelenskis preses konferencē norādīja, ka ceļš uz Eiropas Savienību ukraiņiem ir svarīgs, jo tas kalpo kā tālāka motivācija aizstāvēt savu valsti un līdz ar to visu Eiropu. Fon der Leiena prezidentam izteica uzslavu par panākto progresu septiņu ieteikumu izpildīšanā, kas tika norādīti Eiropas Komisijas viedoklī par Ukrainas pieteikumu kandidātvalsts statusa piešķiršanai, un izcēla faktu, ka tas panākts kara laikā.
Tomēr Ukrainas uzņemšanas jautājums nebeidzas ar kandidātvalsts statusu.
Iestāšanās process sastāv no deviņiem soļiem, taču Ukraina šobrīd ir mērojusi tikai trešo.
Lai turpinātu aizsākto, visām Savienības dalībvalstīm jāpieņem vienbalsīgs lēmums par sarunu sākšanu.
Tātad treškārt, vizīte ļauj spriest par Ukrainas uzņemšanas Eiropas Savienībā nākotnes perspektīvām. Kaut gan Komisijas priekšsēdētājas teiktais ir iedrošinošs, šobrīd nekas neliecina par Ukrainas drīzu iestāšanos organizācijā. Lēmumā par kandidātvalsts statusa piešķiršanu tika pieņemts, ka netiks piemērota paātrinātā procedūra un valstij vispirms būs jāatbilst visiem dalībvalsts kritērijiem, kas nozīmē, ka Ukrainai vēl jāveic lērums reformu. Arī šajā jautājumā ES sniedz atbalstu, atvēlot tam daļu no 450 miljonu eiro palīdzības.
Fon der Leiena pauda atzinību attiecībā uz Ukrainā nesen veiktajām kratīšanām amatpersonu dzīvokļos, kuras turētas aizdomās par korupciju. Paredzēts arī, ka valsts pievienosies svarīgām programmām, kas “ļaus Ukrainai vairākās jomās gūt līdzīgu labumu, kādu tā gūtu kā dalībvalsts”, norādījusi EK priekšsēdētāja.