T, 22.03.2023.

Foto ⟩ Robežsargi vagonos ar čuguna kravām atrod gandrīz 7000 paciņas kontrabandas cigarešu

TVNET
Robežsargi vagonos ar čuguna kravām atrod gandrīz 7000 paciņas kontrabandas cigarešu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Kravas vilcienos atrod gandrīz 7000 paciņas kontrabandas cigarešu
Kravas vilcienos atrod gandrīz 7000 paciņas kontrabandas cigarešu Foto: VID Sabiedrisko attiecību daļa

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli, atklāja 137 980 kontrabandas cigarešu (6899 paciņas cigarešu), kas bija ievestas no Baltkrievijas. Cigaretes tika slēptas vagonos ar čuguna kravām.

2023. gada 3. februārī Indras muitas kontroles punktā (MKP), veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, muitas amatpersonas, tostarp muitas kinologi ar tabakas izstrādājumu meklēšanā apmācītiem darba suņiem, un Valsts robežsardzes darbinieki vairākos vagonos ar čuguna kravu konstatēja slēptas, nedeklarētas preces – cigaretes. Vagonos zem čuguna gabalu kārtas atradās kastes ar 50 000 cigarešu "NZ Gold" un "Premjer" (2500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Foto: Robežsargi vagonos ar čuguna kravām atrod gandrīz 7000 paciņas kontrabandas cigarešu

Tajā pašā dienā Rīgas brīvostas MKP muitas amatpersonas, pamatojoties uz uzņēmuma pārstāvja sniegto informāciju par kravas izkraušanas laikā konstatētām cigaretēm, veica vagona ar čuguna kravu padziļināto kontroli. Kontroles rezultātā izņemtas 17 980 cigaretes (899 paciņas cigarešu) "NZ Gold" un "Premjer" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt 2. februārī Indras MKP amatpersonām, veicot vilciena sastāva skenēto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētas preces esamību vairākos vagonos. Muitas kontroles gaitā muitnieki izņēma 50 000 cigarešu "NZ Gold" (2500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Veicot cita vilciena sastāva pārbaudi ar darba suņiem, muitas kinologiem radās aizdomas par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu divos vagonos ar čuguna kravu. Kontroles rezultātā muitas amatpersonas izņēma 20 000 cigarešu "NZ Gold" (1000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 27 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu