Pk, 24.03.2023.

Rinkēvičs vēršas pie Gruzijas varasiestādēm, lūdzot nodrošināt pienācīgu medicīnisko aprūpi Saakašvili

TVNET/LETA
Rinkēvičs vēršas pie Gruzijas varasiestādēm, lūdzot nodrošināt pienācīgu medicīnisko aprūpi Saakašvili
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Foto: Zane Bitere / LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) aicina Gruzijas varasiestādes nodrošināt pienācīgu medicīnisko aprūpi bijušajam Gruzijas prezidentam Mihailam Saakašvili.

Rinkēvičs mikroblogošanas vietnē "Twitter" paudis, ka viņš kļūst arvien vairāk noraizējies par Saakašvili veselību.

Tāpēc ministrs aicina Gruzijas varasiestādes nodrošināt pienācīgu medicīnisko aprūpi bijušajam valsts vadītājam un izvairīties no viņa stāvokļa pasliktināšanās.

Kā ziņots, Gruzijas tiesa pirmdien noraidījusi Saakašvili lūgumu veselības stāvokļa dēļ atlikt viņam piespriestā cietumsoda izciešanu.

55 gadus vecais Saakašvili kopš pagājušā gada atrodas slimnīcā, kur viņš nonāca pēc 50 dienas ilgā badastreika.

2018.gadā Saakašvili aizmuguriski tika piespriests sešu gadu cietumsods par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, taču cilvēktiesību aizstāvji uzskata, ka spriedums ir politiski motivēts.

2021.gadā dažas dienas pēc tam, kad Saakašvili slepeni atgriezās Gruzijā, viņš tika aizturēts.

Neilgi pirms šī tiesas lēmuma Saakašvili ārsts paziņoja, ka kritiskas svara samazināšanās dēļ bijušā prezidenta dzīvība ir apdraudēta.

Viņa advokāts aģentūrai AFP piektdien pavēstīja, ka kopš Saakašvili apcietināšanas 2021.gada oktobrī viņa svars samazinājies no 115 līdz 68 kilogramiem.

Tomēr Gruzijas varasiestādes apgalvo, ka bijušajam prezidentam ieslodzījumā ir nodrošināta pienācīga veselības aprūpe un ka viņa tiesības tiek ievērotas.

Eiropas Padome ir aicinājusi Tbilisi atbrīvot Saakašvili, atzīstot, ka viņš ir politieslodzītais, kas iestājas pret Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.

Arī starptautiskā cilvēktiesību aizstāvju organizācija "Amnesty International" paziņojusi, ka Saakašvili turēšana ieslodzījumā ir "acīmredzama politiskā atriebība".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu