Sv, 11.06.2023.

Beļģijā aizturēts korupcijā aizdomās turētais eiroparlamentārietis Marks Tarabella

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: JOHANNA GERON

Beļģijas policija piektdien aizturējusi Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Marku Tarabellu, lai nopratinātu viņu korupcijas lietā.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienību (ES) ir satricinājis korupcijas skandāls, kurā iesaistīta nu jau bijusī EP viceprezidente Eva Kaili un citas personas, kas, domājams, saņēmušas naudu par Kataras un Marokas interešu virzīšanu. Šajā skandālā iesaistīts arī Tarabella.

Beļģijas prokuratūra paziņoja, ka piektdienas rītā veikti vairāki reidi, tai skaitā pārmeklēts Tarabellam piederošs bankas seifs Ljēžā un biroji Antines domē, kur Tarabella ieņem mēra amatu.

Tarabella tika aizturēts uz nopratināšanu.

EP pagājušajā nedēļā atcēla imunitāti Tarabellam un vēl vienam korupcijas skandālā iesaistītam EP deputātam Andrea Kocolīno no Itālijas. Abi paziņojuši, ka nav vainīgi, un Tarabella izteicās, ka gaida iespēju attaisnot savu vārdu.

Korupcijas izmeklēšanas ietvaros Beļģijas varasiestādes decembrī veica reidus vairākās adresēs, tai skaitā deputātu un bijušo deputātu mājās, un konfiscēja 1,5 miljonus eiro skaidrā naudā.

Aizdomās par korupciju, naudas atmazgāšanu un citiem noziegumiem aizturēts bijušais Eiropas Parlamenta deputāts Antonio Pancēri, Kaili un viņas partneris un kādreizējais Pancēri palīgs Frančesko Džordži.

Pancēri janvārī noslēdza vienošanos ar prokuroriem, solot apmaiņā pret vieglāku sodu sniegt pierādījumus par kukuļiem un iesaistītajām personām.

Beļģijas mediji ziņoja, ka Pancēri sacījis izmeklētājiem, ka viņš iedevis Tarabellam 120 000 līdz 140 000 eiro viņa palīgam ar Kataru saistītu jautājumu risināšanai.

Gan Katara, gan Maroka apgalvo, ka neko pretlikumīgu nav darījušas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu