Pk, 31.03.2023.

Vīrs, kurš nomira, nekad nesaticis sievieti

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Mihailo Tolotoss
Mihailo Tolotoss Foto: Ekrānuzņēmums no Youtube video

Mihailo Tolotoss piedzima 1856. gadā Grieķijā. Viņa māte nomira četras stundas pēc viņa piedzimšanas, bet citi radinieki nevēlējās ņemt mazuli savā paspārnē. Viņš bija pamests bārenis, kuru uzņēma klosteris Atosa kalnā un uzaudzināja par dievbijīgu mūku.

Bērnību un visu savu turpmāko dzīvi Tolotoss pavadīja tajā pašā klosterī. Viņu audzināja grieķu pareizticīgo mūki, un klosterī valdīja stingri noteikumi, kas bez ierunām bija jāievēro katram, kurš tur dzīvoja.

Viens no klostera slavenākajiem noteikumiem, kas tur pastāvēja jau vairāk nekā tūkstoš gadu, bija aizliegums klostera teritorijā ieiet sievietēm un pieradinātiem dzīvniekiem. Šis likums, kas tika pieņemts ap 10. gadsimtu, tur valda joprojām.

Foto: Wikimedia Commons

Tik skarbs likums vajadzīgs, lai vīrieši, kas dzīvo klosterī, visu mūžu pavadītu celibātā un pilnībā nodotos kalpībai Dievam. Sievietēm bija liegts ieiet klostera teritorijā galvenokārt tāpēc, lai tās neiekārdinātu mūkus. Tā nu Tolotoss nodzīvoja līdz 82 gadu vecumam, nekad savām acīm neredzējis pretējā dzimuma pārstāvi. Tiesa, par sievietēm viņš bija lasījis, kā arī dzirdējis par tām no biedru nostāstiem.

Tolotoss nomira 1938. gadā. Pārējie mūki viņam sarīkoja īpašas bēres, jo uzskatīja, ka viņš ir vienīgais vīrietis pasaulē, kurš nekad nav redzējis sievieti.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu