T, 27.09.2023.

Krievijas propaganda par "vēsturisko robežu" atjaunošanu varētu tikt pavērsta pret Moldovu, brīdina ISW

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 9
Foto: Reuters / Scanpix

Krievija "vēsturisko robežu" koncepciju var izmantot, lai attaisnotu agresiju pret jebkuru kaimiņvalsti, arī Moldovu, uzskata ASV Kara studiju institūta (ISW) analītiķi.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien atkārtoja savu imperiālistisko naratīvu par to, ka "Krievija cīnās par vēsturiskajām robežām".

Iepriekš šo naratīvu Putins atskaņoja pirms pilna mēroga uzbrukuma Ukrainai pērn 24.februārī.

Turklāt, kā norāda ASV domnīcas analītiķi, nekādus citus manāmus paziņojumus par kara gaitu Putins nepauda, arī neminēja konkrētus frontes uzdevumus.

"Vēsturisko robežu" koncepciju Maskava var izmantot, lai attaisnotu agresiju pret jebkuru Krievijas kaimiņu", kā arī Moldovu un Vidusāzijas valstīm, kam nav kopīgu robežu ar Krieviju, jo tajās visās ir teritorijas, kas savulaik bijušas Krievijas impērijas vai PSRS sastāvā, raksta ISW.

Pirms trešdienas uzstāšanās Maskavas Lužņiku stadionā Putins izdeva rīkojumu, ar kuru tika atcelts 2012.gada maija rīkojums par Krievijas nostāju Moldovas teritoriālās vienotības jautājumā.

Tajā teikts, ka Maskava stingri pieturas pie ANO principiem, kas paredz draudzīgu attiecību attīstīšanu valstu starpā, balstoties teritoriālās vienotības principu cienīšanā.

"2012.gada rīkojuma atcelšana nenozīmē, ka Putins grasās uzbrukt Moldovai - tam viņam nepietiks militārā potenciāla. Tomēr tas norāda uz viņa pūliņu eskalāciju, lai grautu Moldovas valsti," norādīja ISW.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 9

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais