Pk, 24.03.2023.

Ukraina noteikti saņems iznīcinātājus, prognozē eksperts

TVNET/LETA
Ukraina noteikti saņems iznīcinātājus, prognozē eksperts
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks
Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks Foto: Zane Bitere / LETA

Ukraina noteikti tiks pie iznīcinātājiem, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" prognozēja Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks.

Viņš skaidroja, ka, lai arī par Ukrainas pusi nav īpaši daudz ziņu, ir noprotams, ka Ukraina ir apmācījusi un atpūtinājusi karavīrus, saņemtas ievērojamas Rietumu ieroču piegādes, kas ļauj domāt, ka brīdī, kad Krievijas uzbrukums apsīks, Ukraina varēs doties pretuzbrukumā.

Vērtējot dažādus lūgumus par ieroču piegādi, Rostoks atgādināja, ka viss sākās pērn ar lūgumu par ķiverēm, un kopš tā laika daudz ir noticis. "Domāju, ka Ukraina iznīcinātājus saņems, bet Ukrainai jāsaņem arī tas, kas kritiski nepieciešams šādam uzbrukumam. Ja iznīcinātāji patlaban nav tik ļoti nepieciešami, tikmēr tiek piegādātas citas ieroču sistēmas - haubices, bruņumašīnas, tanki. Ukraina noteikti tiks pie iznīcinātājiem, bet šajā pretuzbrukumā vēl to nebūs," prognozēja eksperts.

Kā ziņots, Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm vajadzētu paplašināt bruņojuma piegādes Ukrainai, nopietni apsverot arī iznīcinātāju piegādāšanu, sestdien Ļvivā aicināja Eiropas Parlamenta (EP) prezidente Roberta Metsola.

"Dalībvalstīm nopietni vajadzētu apsvērt iznīcinātāju nosūtīšanu uz Ukrainu," Metsola sacīja, piebilstot, ka viņa turpinās aicināt piegādāt Ukrainai visu, kas nepieciešams tās uzvarai.

Tāpat viņa pauda cerību, ka sarunas par Ukrainas iestāšanos ES sāksies jau šogad. Metsola uzteica tempu, ar kādu Ukraina veic reformas.

"Ukrainas nākotne ir Eiropas Savienībā," apliecināja EP prezidente.

Ļvivā Metsola tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un parlamenta priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku.

Pērn jūnijā Ukrainai oficiāli tika piešķirts ES kandidātvalsts statuss.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu