Sv, 4.06.2023.

Britu izlūki: Pēc uzbrukuma Baltkrievijā grūtāks kļuvis Krievijas kara aviācijas darbs

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Planet Labs Pbc/AP/Scanpix

Uzbrukumā Baltkrievijā Mačuļišču militārajā lidlaukā februārī cietusī Krievijas agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīna A-50 sniedza atbalstu ar raķetēm "Kinžal" bruņotajiem reaktīvajiem iznīcinātājiem, teikts Lielbritānijas militārā izlūkdienesta jaunākajā ziņojumā.

Pēc bojājumu nodarīšanas šai lidmašīnai Krievijas un Baltkrievijas kopīgajai aviācijai būs jāpaļaujas uz vadību, kas ir bāzēta uz zemes, kā arī pavadošajiem iznīcinātājiem, teikts ziņojumā.

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko otrdien apstiprināja, ka Baltkrievijā dislocētai A-50U nodarīti bojājumi, atgādina izlūkdienests, piebilstot, ka lidmašīnai, visticamāk, uzbrukts ar nelielu dronu.

A-50 pārvietota uz remonta uzņēmumu Taganrogā, Krievijas Rostovas apgabalā.

Tā kā bojājumi nodarīti kabīnei, lidojums noticis mazākā augstumā nekā parasti, teikts ziņojumā.

A-50 nodrošināja datus reaktīvajam iznīcinātājam MiG-31, kas ir modificēts gaisa bāzējuma ballistiskās raķetes "Kinžal" palaišanai.

Krievija šīs raķetes uzskata par svarīgu stratēģiskā potenciāla daļu.

Modifikācijas rezultātā noņemts iekšējais radars, lai nobalansētu lidmašīnu.

Rezultātā pilotiem nācies paļauties uz ārējiem informācijas avotiem, skaidro britu izlūkdienests.

Lukašenko otrdien apgalvoja, ka esot aizturēti cilvēki, kas it kā esot piedalījušies "diversijas" mēģinājumā pret Krievijas lidmašīnu A-50 Mičuļišču lidlaukā.

Saistībā ar 26.februārī notikušo uzbrukumu Krievijas kara lidmašīnai aizturēti vairāk nekā 20 cilvēki, sacīja diktators.

Trimdā esošā Baltkrievijas opozīcija pagājušajā mēnesī paziņoja, ka operāciju veikuši divi baltkrievi, kas pēc tam aizbēguši no valsts.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu