Armijas helikopterā uz Stradiņiem nogādāta donora sirds

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Šonedēļ pēc Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) kardioķirurgu lūguma Gaisa spēki helikopterā "Mi-17" no kādas attālas Latvijas slimnīcas uz PSKUS nogādāta donora sirds, informēja bruņotie spēki.

Viens no Nacionālo bruņoto spēku uzdevumiem ir atbalsta sniegšana sabiedrībai, un tā nodrošināšanā iesaistās daudzas Nacionālo bruņoto spēku vienības, tostarp Gaisa spēki, kas regulāri sniedz atbalstu arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) ļoti kritiskā stāvoklī esošu cietušo transportēšanā uz ārstniecības iestādēm, kā arī citos atbalsta pasākumos.

Arī šajā reizē donora sirds sagādāšanā iesaistījās NMPD.

Dienesta Specializētās medicīnas centrs, kas 24 stundas diennaktī nodrošina atbalstu un specializēto neatliekamo medicīnisko palīdzību ārstniecības iestādēm visā Latvijā, operatīvi nogādāja PSKUS slimnīcas kardioķirurgu komandu uz attālo slimnīcu, lai viņi tur veiktu donora sirds izņemšanu.

Kad donora sirds bija iegūta, tā uz PSKUS tika nogādāta ar Gaisa spēku helikopteru "Mi-17", lai sirds pārstādīšanas operāciju varētu veikt pēc iespējas ātrāk.

Jau ziņots, ka Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēkiem ir piegādāti pirmie divi no kopumā četriem pasūtītajiem helikopteriem "Black Hawk", kuru pamatuzdevums būs aizstāt līdz šim izmantotos "Mi-17" un "Mi-2" lidaparātus.

Patlaban notiek Gaisa spēku pilotu un apkalpes personāla praktiskās mācības un treniņi, kuri turpināsies aptuveni vienu gadu, tāpēc uzdevumu izpildes nepārtrauktībai vēl joprojām tiek izmantoti arī "Mi-17" helikopteri, ar kuriem Gaisa spēki vēl joprojām veic vienu no galvenajiem uzdevumiem - meklēšanas un glābšanas operācijas gan virs ūdens, gan uz zemes.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais