Mūžībā devies Rīgas zoo darbinieku un apmeklētāju iemīļotais manuls Bjorns

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Manuls Bjorns.
Manuls Bjorns. Foto: Rīgas Zoodārzs/Riga Zoo

Rīgas zooloģiskais dārzs dalījies ar sēru vēsti - mūžībā devies manuls Bjorns.

"Ar skumjām paziņojam, ka esam atvadījušies no viena no mazākajiem, bet arī Rīgas zoodārza apmeklētāju iemīļotākajiem kaķiem - manula Bjorna.

Bjorns bija sasniedzis astoņu gadu vecumu, kas manuliem nav ne daudz, ne maz. Tomēr pēdējā pusgadā viņu piemeklēja veselības problēmas - vispirms vidusauss iekaisums, pēc tam ārstēšanas laikā parādījās neiroloģiskas komplikācijas, kas ar laiku kļuva nopietnākas.

Tās nepadevās ārstēšanai, tāpēc tika nolemts Bjornu eitanazēt - tas bija smags lēmums visai komandai, jo manulu bija iemīļojuši arī zoodārza darbinieki.

Bjorns dzimis 2014. gada 1. aprīlī "Nordens Ark" zoodārzā Zviedrijā. Rīgas zoodārzā viņš nonācis tā paša gada decembrī. Kādu laiku Bjorns dzīvoja kopā ar manulu mātīti, tomēr mazuļu pārim nebija.

Kopš 2019. gada viņš bija vienīgais manuls Rīgas zoodārzā, tomēr šiem kaķiem tas netraucē - arī dabā tie ir vientuļnieki.

Pagaidām Rīgas zoodārzā manuli neatgriezīsies, taču pēc dažiem gadiem šīs sugas ekspozīciju atkal izveidot paredzēts "Masterplan 2035" laikā - pirmajā - Himalaju kārtā," vēsta Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu