Pk, 29.09.2023.

Čehijā deviņi cilvēki notiesāti par Krievijas agresijas atbalstīšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Čehijas tiesas līdz šim notiesājušas deviņus cilvēkus par atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā, trešdien paziņojusi Čehijas ģenerālprokuratūra.

Neilgi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pagājušā gada februārī Čehijas ģenerālprokurors Igors Strižs brīdināja, ka publiski izteikumi, kuros pausts atbalsts Krievijas iebrukumam, var tikt uzskatīti par kriminālpārkāpumu.

No deviņiem notiesātajiem astoņiem piespriestas sodanaudas vai nosacīts sods. Tikai vienam piespriests deviņu mēnešu cietumsods par sociālajos medijos publiskotiem naidīgiem izteikumiem par ukraiņiem, atklāja Strižs.

Neskaitot deviņus notiesāšanas gadījumus, vēl 58 cilvēkiem izvirzītas apsūdzības par Krievijas agresijas atbalstīšanu, un 90 lietās sākta kriminālizmeklēšana.

Ja kāds publiski pauž piekrišanu Krievijas uzbrukumam Ukrainai vai atbalsta tās līderi protestos vai sociālajos tīklos, to noteiktos apstākļos var uzskatīt par noziegumu, brīdināja Strižs.

Čehijā kādas personas atbalstīšana nozieguma izdarīšanā var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz gadam, bet par genocīda noliegšanu, apšaubīšanu, atbalstīšanu vai attaisnošanu var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu no sešiem mēnešiem līdz trim gadiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais