C, 23.03.2023.

Ukrainas kara rezultātā Krievija zaudē ietekmi pār citām postpadomju valstīm, uzskata ISW

TVNET/LETA
Ukrainas kara rezultātā Krievija zaudē ietekmi pār citām postpadomju valstīm, uzskata ISW
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters / Scanpix

ASV Kara pētniecības institūta (ISW) eksperti, vērtējot Krievijas karaspēka vienību pārsviešanu uz Ukrainu, secinājuši, ka Maskava zaudē militāro ietekmi uz citām bijušās PSRS valstīm.

Piemēram, tā dēvēto krievu miera uzturētāju pārdislokācija no kalnu Karabahas uz Ukrainu mazina Krievijas ietekmi uz Armēniju, teikts ISW ziņojumā.

Eksperti norāda uz Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana brīdinājumiem, ka Azrbaidžāna gatavojot jaunu liela mēroga uzbrukumu Kalnu Karabahai.

Pašinjans paziņojis, ka Erevānai nāksies vērsties pie ANO Drošības padomes, ja Krievija nespēs uzturēt pamieru saskaņā ar 2000.gadā noslēgto līgumu.

Eksperti uzskata, ka krievu miera uzturētāju skaits Kalnu Karabahā, visticamāk, ir nepietiekams, jo pagājušā gada martā daļu savas vienīgās miera uzturētāju brigādes vienību Krievija no Kalnu Karabahas pārsvieda uz Ukrainu.

"Krievija, domājams, zaudēs militāro ietekmi citās postpadomju valstīs, jo Maskava pārdislocējusi pastāvīgi dislocētā krievu karaspēka elementus no krievu bāzēm Kirgizstānā, okupētajā Gruzijas teritorijā un Tadžikstānā, lai piedalītos kara darbībā," teikts ISW ziņojumā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu