"Domāju, ka tad, ja mēs pagājušā gada februārī vai martā paši būtu piedzīvojuši strauju krīzi, tad Rietumiem būtu daudz vairāk problēmu. Tika izvēlēta balansēšanas pieeja, es to nosauktu tā," sacīja Kītings.
Viņš norādīja, ka ES sankciju sakarā dara patiešām daudz. "Nupat mums jau ir desmitā sankciju pakete - un, ja vajadzēs, tad būs arī 11. un 12.-, bet Briselei ir arī jāatgriežas pie pašām pirmajām paketēm, lai pārliecinātos, ka tās patiešām ir izmantotas, cik vien iespējams efektīvi," sacīja eksperts.
Kītings norādīja, ka sankcijas ir tīkls, nevis siena, un sankcijas vienmēr izlaidīs šo to cauri. "Jautājums ir tikai par to, cik lieli ir caurumi šajā tīklā, jo perfektas sienas mums nekad nebūs," viņš sacīja.
Pēc eksperta teiktā, ir jācenšas ieviest, cik vien iespējams daudz ierobežojumu, lai padarītu šos caurumus, cik vien iespējams mazus. Pārbaudīt, cik daudz cilvēku tikuši sodīti par sankciju apiešanu, pārliecināties, lai uzņēmumi baidītos riskēt apiet sankcijas. Viņš pauda šaubas, vai patlaban daudzās valstīs no tā baidās.
Kītings ir pārliecināts, ka ES savu mācību guva 2014.gadā, kad noteiktās sankcijas nedemonstrēja pārāk lielu apņēmību, turklāt tās tika pavisam vāji īstenotas.
"Kā angļi saka, tāda slapja papīra kulīte vien bija. Tagad ir pavisam kaut kas cits, šīs sankcijas ir nopietnas," uzsvēra eksperts. Viņš skaidroja, ka varbūt sankcijas nebija arī nemaz tik niecīgas, taču tās netika nopietni īstenotas, aiz tām nebija apņēmības.