C, 23.03.2023.

Latvijā notiks starptautiskas militāras mācības "Kristāla bulta 2023"

TVNET/LETA
Latvijā notiks starptautiskas militāras mācības "Kristāla bulta 2023"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Gatis Indrēvics, srž. Ēriks Kukutis, Aizsardzības ministrija

Nākamnedēļ Ādažu poligonā un Ādažu un Ropažu novados norisināsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības "Kristāla bulta 2023", informēja bruņotajos spēkos.

Mācību mērķis ir pilnveidot NATO valstu bruņoto spēku vienību savstarpējo sadarbību, integrēt kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementus manevra vienību atbalstam, plānot un izpildīt uzbrukuma un aizsardzības operācijas, kā arī sertificēt NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu.

Mācībās piedalīsies aptuveni 3000 karavīru no Latvijas, ASV, Vācijas, Lielbritānijas un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas. Iesaistītās vienības vairākos vingrinājumos un kopīgās taktiska līmeņa mācību operācijās demonstrēs NATO dalībvalstu savietojamību un kaujas gatavību.

Mācības ilgs no 20. līdz 31.martam, un to laikā notiks sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģu, tostarp kaujas helikopteru "AH-64 Apache" lidojumi Latvijas gaisa telpā, kā arī militārās tehnikas pārvietošanās pa Latvijas galvenajiem un reģionālajiem ceļiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.

Iespēju robežās informācija par Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama brigādes kontos sociālajos tīklos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu