Pk, 24.03.2023.

Ministre Čakša saņēmusi pielaidi valsts noslēpumam

TVNET/LETA
Ministre Čakša saņēmusi pielaidi valsts noslēpumam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša Foto: Ieva Ābele, Saeima

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai (JV) izsniedzis speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, apstiprināja ministre.

Daļai ministru un deputātu izsniegtas speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam, bet pārējo politiķu pārbaudes turpinās likumā noteiktajā kārtībā un termiņos.

Pielaides ir nepieciešamas visiem ministriem. Savukārt starp deputātiem tās nepieciešamas tikai tādiem, kas darbojas Saeimas komisijās, kur var būt jāskata ar valsts noslēpumu saistīti jautājumi.

Tās ir Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, Eiropas lietu komisija, Juridiskā komisija, Nacionālās drošības komisija, Ārlietu komisija, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija, Publisko izdevumu un revīzijas komisija, kā arī Parlamentārās izmeklēšanas komisija.

Personas pārbaudes termiņš ir trīs mēneši. Ja objektīvu iemeslu dēļ triju mēnešu termiņu nav iespējams ievērot, to iespējams pagarināt vēl līdz trim mēnešiem, par to paziņojot personai.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, pārbaudes tiek veiktas īpaši rūpīgi, pauž SAB.

Vienlaikus līdzšinējā Saeimas prakse liecina, ka pielaides neesamība var neliegt deputātiem darboties atsevišķās minētajās komisijās, jo komisiju darba kārtību tikai daļēji veido ar valsts noslēpumu saistīti jautājumi. Šādi deputāti bez pielaides darbojās arī iepriekšējo parlamenta sasaukumu laikā. Piemēram, pielaide nebija 13.Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam, kuru vēlāk aizturēja par spiegošanu Krievijas labā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu