Krievija ierosina krimināllietu pret Starptautiskās krimināltiesas prokuroru un tiesnešiem

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ierosinājusi krimināllietu pret Hāgā bāzētās Starptautiskās krimināltiesas (SKT) prokuroru un tiesnešiem, teikts Izmeklēšanas komitejas “Telegram” kanālā.

Krimināllietu Krievija ierosinājusi pēc tam, kad SKT pagājušajā nedēļā izdeva Krievijas diktatora Vladimira Putina un bērnu tiesībsardzes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderi par ukraiņu bērnu deportāciju.

"Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Vladimirovičs Putins, dzimis 1952.gada 7.oktobrī, ir atbildīgs par kara noziegumu - nelikumīgu iedzīvotāju (bērnu) deportāciju un iedzīvotāju (bērnu) nelikumīgu pārvietošanu no Ukrainas okupētajām teritorijām uz Krievijas Federācijas teritoriju. Noziegumi, visticamāk, tika pastrādāti okupētajā Ukrainas teritorijā vismaz kopš 2022.gada 24.februāra. Ir pamats uzskatīt, ka Putina kungs ir individuāli kriminālatbildīgs par iepriekš minētajiem noziegumiem," teikts SKT rīkojumā.

Tikmēr Krievijas Izmeklēšanas komiteja apgalvo, ka Ļvovas-Belovas un Putina kriminālvajāšana “esot nelikumīga, jo pamata saukt pie kriminālatbildības nav”.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu