Indriksone: Latvija atbalstīs Ukrainu līdz pilnīgai Krievijas sakāvei

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SERGEI SUPINSKY

Latvija ir solidāra un turpinās sniegt atbalstu, cik ilgi vien būs nepieciešams - līdz pilnīgai Krievijas sakāvei un Ukrainas uzvarai, Latvijas-Ukrainas biznesa semināra "Ukrainas infrastruktūras atjaunošanas iespējas un izaicinājumi" uzrunā sacīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Ministre norādīja, ja visas lielās valstis sekotu Ukrainas stāstam un sniegtu atbalstu tādā pašā apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), kā to dara Latvija, Ukraina uzvarētu daudz ātrāk.

Tāpat Indriksone izteica atbalstu Ukrainas tautai, kā arī cieņu un apbrīnu par nezūdošo patriotismu, ar kādu Ukrainas tauta aizstāv savu zemi un vienlaikus spēj nodrošināt tautsaimniecības dzīvotspēju un meklēt iespējas nākotnes izaugsmei.

Ekonomikas ministre uzrunā norādīja, ka Latvijas uzņēmēji ir izrādījuši lielu atbildību, patriotismu un iesaisti Ukrainas atbalstā, un šī uzņēmēju iesaiste, ne tikai atbalsta sniegšanā kara apstākļos, bet arī gatavība iesaistīties Ukrainas atjaunošanā, ir ļoti nozīmīga.

"Šīs dienas biznesa semināra mērķi ir sniegt detalizētāku ieskatu par Ukrainas pilsētu un ciemu atjaunošanas plāniem un veidu, kā tas praktiski notiks. Viens ir īstermiņa atbalsts šobrīd, lai atjaunotu stratēģiski svarīgas ēkas vai funkcijas vietās, kur tas nepieciešams, savukārt otrs - iesaistīties plānu izveidē, infrastruktūras apzināšanā uzmērīšanā, projektēšanā," sacīja Indriksone.

Uzrunas noslēgumā ministre novēlēja, "lai Ukraina uzvar un ienāk Eiropā kā jauna, moderna valsts ar atjaunotu vēsturisko vērtību".

Savukārt Ukrainas Ministru kabineta ministrs Olehs Nemčinovs semināra uzrunā pateicās latviešu tautai par nemitīgo palīdzību Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju. Tāpat viņš pateicās Latvijai par atbalstu attiecībā uz Ukrainas kadidātvalsts statusu Eiropas Savienībā, kā arī visa cita veida atbalstu.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ceturtdien rīkotā semināra "Ukrainas infrastruktūras atjaunošanas iespējas un izaicinājumi" mērķis ir uzrunāt Latvijas uzņēmējus, kuri vēlas piedalīties Ukrainas atjaunošanas darbos. Šim mērķim Ukrainā tiek veidotas vairākas atbalsta programmas ar starptautiskā finansējuma piesaisti.

Ceturtdien norisināsies arī Latvijas un Ukrainas starpvaldību komisijas sēde, kuras laikā plānots pārrunāt abu valstu ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas, piemēram, tādās jomās kā transports, digitālā transformācija, enerģētika, tīrās tehnoloģijas, kosmoss, izglītība un zinātne un citās. Tāpat plānots pārrunāt Latvijas atbalstu Ukrainas atjaunošanas darbos. Sēdes noslēgumā tiks parakstīts protokols un notiks preses konference, kurā piedalīsies Nemčinovs un Indriksone.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu