Kā vērtēt Krievijas paziņojumu par kodolieročiem Baltkrievijā? Komentē Sārts un Kažociņš

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts Foto: Sintija Zandersone/LETA

Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā Latvijas drošības situācijā īpaši neko nemaina, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Viņš skaidroja, ka tas, vai Baltkrievijā ir kodolieroči, Latvijai neko būtiski nemaina, jo Latvija jau tā ir Krievijas kaimiņvalsts. Lai arī paziņojums par kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā jau ir bijis, to reāla novietošana kaimiņvalstī nav sākusies, uzsvēra Sārts.

Sārta ieskatā šajā situācijā kopumā var saskatīt pozitīvas iezīmes. "Putins ķeras pie kodolšantāžas tad, kad ir ļoti slikta situācija," sacīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors.

Viņaprāt, Putins kopumā situāciju vērtē pietiekami slikti un baidās no potenciālā Ukrainas pretuzbrukuma, jo saprot, ka Krievijas bruņotajos spēkos ir ievainojamības.

Sārts vērsa uzmanību uz to, ka Putina paziņojums sekoja drīz pēc tam, kad viņš bija ticies ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu un "abi kā lieli draugi vienojās šādas lietas nedarīt". Radusies situācija varētu nozīmēt, ka patiesībā starp abiem prezidentiem nav bijis nekādas nopietnas vienošanās par atbalstu Krievijai no Ķīnas.

"Ķīnas prezidents nesagaida, ka viņa draugs tādā veidā rīkosies. Līdz ar to var redzēt, ka situācija no Putina, Krievijas pozīcijām ir pietiekami slikta, kā dēļ situācija tiek eskalēta. Iemesli eskalācijai dod cerību, ka daudz kas būs atkarīgs no ukraiņu uzbrukuma, ar ko var panākt lielas lietas," vērtēja Sārts.

Viņš arī akcentēja, ka svarīgi vērot, kas notiek un notiks Baltkrievijā - vai šādi Putina paziņojuma palielinās Krievijas karaspēka klātbūtni kaimiņvalstī un kāda būs Krievijas ietekmē pār militārajiem lēmumiem.

Jau vēstīts, ka Putins sestdien pārraidītā televīzijas intervijā paziņoja, ka Krievija izvietos Baltkrievijā taktiskos kodolieročus.

NATO šo Putina paziņojumu nosauca par bīstamu un bezatbildīgu, bet Eiropas Savienības ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels norādīja, ka kodolieroču izvietošana Baltkrievijā būs drauds Eiropas drošībai.

Kažociņš Putina draudus par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā vērtē kā iebiedēšanas mēģinājumu

Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums par taktisko kodolieroču izvietošanu Baltkrievijā ir kārtējais Rietumu iebiedēšanas mēģinājums, lai panāktu, ka tie samazina atbalstu Ukrainai, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos, bijušais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš.

Viņš skaidroja, ka Krievijas bruņotajiem spēkiem patlaban iet ļoti slikti, jo iecerētais triju dienu karš Ukrainā ir pamatīgi ieildzis un nesis ļoti vājas sekmes. Tādēļ Putins atgriežas pie tā, kas, viņaprāt, visvairāk varētu iebiedēt Rietumus un likt tiem samazināt Ukrainai sniegto atbalstu, un tā ir tā sauktā kodolieroču žvadzināšana.

"Šinī gadījumā ir pilnīgi skaidrs, ka viņi [krievi] būtu varējuši un vēl agrāk varēja kodolieročus ļoti ātri ievest Baltkrievijā, ja viņiem tas būtu licies vajadzīgs, bet tas nav darīts, bet tagad viņi skaļi paziņo, ka tas būšot," komentēja Kažociņš.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu