Krievija par "nevēlamu" atzīst Latvijā reģistrēto "Brīvo universitāti"

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Izdevuma "Novaja gazeta. Europa" galvenais redaktors Kirils Martinovs
Izdevuma "Novaja gazeta. Europa" galvenais redaktors Kirils Martinovs Foto: Jānis Škapars/TVNET

Krievijas Ģenerālprokuratūra par valstī "nevēlamu" atzinusi Latvijā reģistrēto nevalstisko organizāciju "Brīvā universitāte", liecina kaimiņzemes Ģenerālprokuratūras mājaslapā publicētā informācija.

Lēmumu Krievijas Ģenerālprokuratūra pamatojusi ar to, ka "Brīvo universitāti" izveidojis Latvijas teritorijā dzīvojošs Krievijas pilsonis, kuru Krievija atzinusi par "ārvalstu aģentu".

"Izglītības iestādes mācībspēki popularizē tādu organizāciju darbību, kuras Krievijas Federācijas teritorijā atzītas par ekstrēmistiskām,"

paziņoja Ģenerālprokuratūra, neprecizējot, par kādām organizācijām ir runa.

Tāpat nevalstiskā organizācija tiek vainota par to, ka mācību laikā studentiem tiekot "veidota pastāvīga nepatika" pret Krieviju, "vienlaicīgi uzspiežot ultraliberālu Eiropas demokrātijas modeli".

Krievijas Ģenerālprokuratūra norādījusi, ka par lēmumu iekļaut "Brīvo universitāti" "nevēlamo" organizāciju sarakstā ir informēta Krievijas Tieslietu ministrija.

Krievijas Ekonomikas augstskolas bijušie pasniedzēji 2020.gadā paziņoja par "Brīvās universitātes" izveidi. Projekta idejas autori ir Filozofijas skolas pasniedzēji Viktors un Jūlija Gorbatovi, Kirils Martinovs, kurš ir arī Rīgā bāzētās "Novaja Gazeta. Eiropa" galvenais redaktors, un tiesību profesore Jeļena Lukjanova. Viņiem pievienojušies arī citu Krievijas un ārvalstu augstskolu pasniedzēji. Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā lielākā daļa pasniedzēju dzīvo ārvalstīs. Universitāte Latvijā reģistrēta kā nevalstiskā organizācija.

Pēc paziņojuma Martinovs tviterī rakstīja, ka universitāte turpinās darbu, izmantojot drošības protokolus.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu