Latgalē applūduši un slēgti astoņi autoceļu posmi

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Plūdi Augšdaugavas novadā, Višķos
Plūdi Augšdaugavas novadā, Višķos Foto: Augšdaugavas novada dome

Saistībā ar ūdens līmeņa paaugstināšanos, valsts ceļu tīklā ir applūduši un satiksmei slēgti deviņi vietējo autoceļu posmi, no tiem astoņi posmi ir Latgalē, viens – Vidzemē, informē Latvijas Valsts ceļi.

Augšdaugavas (bijušajā Daugavpils) novadā slēgti:

  • vietējā autoceļa Ilūkste–Rubanišķi–Daugavpils (V711) posmi 7,65.–8,0. km un 14,45.–14,75. km. Slēgtos posmus var apbraukt pa Daugavpils apvedceļu (A14) un reģionālo autoceļu Svente–Lietuvas robeža (Subate) (P70);

  • vietējā autoceļa Bebrene–Zariņi–Dviete (V710) posms 3,3. kilometrā, apbraukšana pa autoceļiem Ilūkste (Virsaiši)–Bebrene–Birži (P72) un Jēkabpils–Dignāja–Ilūkste (V783);
  • vietējā autoceļa Rubanišķi–Svente–Šarlote (V698) posms 0,82. kilometrā, apbraukšana pa Daugavpils apvedceļu (A14);
  • vietējā autoceļa Ilūkste–Pārceltuve (V718) posms pie Pristaines (2,8. km), apbraucamā ceļa nav.

Krāslavas novadā – autoceļa Dagda–Andzeļi–Ezernieki (V616) posms no 17,56. līdz 17,65. km, apbraukšana pa autoceļu Ezernieki–Patmalnieki (V608) caur Andžāniem un autoceļu Rēzekne–Dagda (P55).

Ludzas novadā – autoceļš Kušneri–Plaudiši (V535) posmā no 5,30. līdz 5,70. km, apbraukt slēgto posmu iespējams pa pašvaldības ceļiem.

Jēkabpils novadā – vietējā autoceļa Jēkabpils–Dignāja–Ilūkste (V783) posms pie dabas lieguma “Dvietes dumbrāji”. Slēgto posmu var apbraukt pa autoceļiem Ilūkste (Virsaiši)–Bebrene–Birži P72 un Rubeņi–Dunava (V801).

Savukārt Smiltenes novadā slēgts vietējā ceļa Branti–Pieniņi–Lankalne (V251) posms 9. kilometrā, apbraukšana iespējama pa vietējiem ceļiem Ķieģeļceplis–Lizdole (V267) un Lembis–Drusti (V235).

Aktuālā informācija par slēgtajiem posmiem pieejama braukšanas apstākļu kartē VSIA Latvijas Valsts ceļi mājaslapā šeit.

Turpinoties atkusnim, pavasara šķīdoņa dēļ autotransporta masas ierobežojumi patlaban ir ieviesti 794 valsts autoceļu posmos ar grants segumu. Vēl arvien visvairāk posmu ar ierobežojumiem saglabājas Cēsu apkārtnē, kur transporta masas ierobežojumi noteikti 109 ceļu posmos. Madonas novadā ierobežojumi ieviesti 66 grants ceļu posmos, Jēkabpils novadā – 56, Aizkraukle novadā – 46.

Ierobežojumus nosaka, izvērtējot katra ceļa faktisko stāvokli un tā nestspēju, tāpēc posmu skaits, kur tie ir aktuāli, var mainīties katru dienu. Karte ar posmiem, kur noteikti ierobežojumi, atrodama šeit.

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Par applūdušiem ceļu posmiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem jāinformē VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu