Video Premjers situāciju Ogrē sauc par nepieņemamu un aicina iesaistīties ministru (4)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (no kreisās), aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, zemkopības ministrs Didzis Šmits, ekonomikas ministre Ilze Indriksone, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, kultūras ministrs Nauris Puntulis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis, iekšlietu ministrs Māris Kučinskis, finanšu ministrs Arvils Ašeradens, satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs, labklājības ministre Evika Siliņa, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere un veselības ministre Līga Meņģelsone piedalās 41. Ministru kabineta svinīgajā sēdē.
Klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars (no kreisās), aizsardzības ministre Ināra Mūrniece, zemkopības ministrs Didzis Šmits, ekonomikas ministre Ilze Indriksone, izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, kultūras ministrs Nauris Puntulis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, Valsts kancelejas vadītājs Jānis Citskovskis, iekšlietu ministrs Māris Kučinskis, finanšu ministrs Arvils Ašeradens, satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs, labklājības ministre Evika Siliņa, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere un veselības ministre Līga Meņģelsone piedalās 41. Ministru kabineta svinīgajā sēdē. Foto: Paula Čurkste/LETA

Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) situācija Ogrē "nav pieņemama", un premjers aicinās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku (AS) izskatīt šo lietu pēc būtības.

Situācijas attīstība Ogres pašvaldībā Kariņam nav saprotama un nav pieņemama, un reģionālās attīstības ministram ir jāiesaistās un šis jautājums ir jāizskata pēc būtības, pauda premjers.

"Mēs esam demokrātiska valsts, un demokrātiskās valstīs ir zināma lietu secība un lietas, kuras var un kurām vajag notikt, un ir arī tādas, kas nav vēlamais virziens," tā uz jautājumu par notikumiem starp Ogres pašvaldību un Ogres muzeju atbildēja Kariņš.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Klotiņš uzskata, ka tas ir samilzis konflikts starp Ogres novada priekšsēdētāju Egilu Helmani (NA) un Ogres muzeja vadītāju, kam nav izdevies rast risinājumu. ''Šādiem konfliktiem nevajadzētu rasties pašvaldībās, un katrai iesaistītajai pusei ir paškritiski jāizvērtē sava līdzšinējā rīcība, nostāja un jāsaskata savas kļūdas,'' sacīja Klotiņš.

Jau vēstīts, ka jau dažus mēnešus izveidojies konflikts starp Ogres pašvaldības un Ogres muzeja pārstāvjiem.

Īsi pirms Ogres novada domes šodienas ārkārtas sēdē, kurā bija plānots lemt par Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktores direktores Evijas Smiltnieces atstādināšanu no amata uz laiku, viņa pašvaldībai uzteikusi darbu, aģentūru LETA informēja direktore.

Kā vēstīts, tiesībsargs, vērtējot Ogres novada pašvaldības lēmumu februārī aizliegt "Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrībai" plānoto sapulci, kuras mērķis bija paust atbalstu Ogres vēstures un mākslas muzejam un tā darbiniekiem, secinājis, ka pastāv pamatotas bažas par veidu, kādā Ogres pašvaldība ierobežo iedzīvotāju pulcēšanās brīvību.

"Progresīvo" Saeimas frakcija aicinājusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku (AS) no amata atstādināt Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (NA).

Intervijā Latvijas Radio Sprindžuks iepriekš vērtēja, ka situācija Ogrē ir dīvaina un "kaut kas nav īsti kārtībā", ja reiz konfliktsituācija turpinās tik ilgu laiku, tomēr viņš nesaskata pamatu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai iejaukties šādu lokālu jautājumu risināšanā.

Komentāri (4)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu