C, 28.09.2023.

Rīgā pedagogu streika laikā slēgs 38 izglītības iestādes

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: LETA

Rīgā pedagogu streika laikā būs slēgtas 38 izglītības iestādes, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

No tām slēgti būs 28 bērnudārzi un 10 skolas. Divas no tām streikā piedalīsies vienu dienu - 24. aprīlī. Savukārt 62 pirmsskolas izglītības iestādes un 64 skolas streika laikā strādās daļēji.

Pedagogu streikā nepiedalīsies 75 bērnudārzi un 21 skola.

Kopumā streikā patlaban dalību pieteikuši aptuveni 4200 darbinieku no 164 Rīgas pašvaldības izglītības iestādēm. Streikā plāno piedalīties 1267 pirmsskolas pedagogi un 2412 skolu pedagogi, 395 pedagoga palīgi un 121 tehniskais darbinieks.

Ņemot vērā, ka streika dalībnieku skaits dažādās iestādēs atšķiras, skolās un bērnudārzos no 24.aprīļa mācību process tiks nodrošināts atbilstoši iespējām, un par to mācību iestāde informēs gan bērnus, gan vecākus.

Vecāki aicināti regulāri sekot līdzi informācijai, lai varētu operatīvi reaģēt uz izmaiņām, piemēram, gadījumā, ja streiks tiek atcelts.

Katras izglītības iestādes vadītājs būs izvērtējis, kādu izglītības procesu var nodrošināt ar pedagoģiskajiem darbiniekiem, kuri nestreiko, kā arī izdos rīkojumu par darba organizāciju streika laikā, nosakot klašu vai pirmsskolu grupas, kurām mācību process tiks nodrošināts pēc apstiprinātā grafika streika laikā.

"Pienācīgs atalgojums, sabalansēta slodze, metodiskais atbalsts standarta ieviešanā, skolu tīkla sakārtošana, skolotāju piesaiste skolām un skolotāju prestiža celšana - viss ir kompleksa sistēma izglītības kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai," norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina.

Viņa uzsver, ka, meklējot vainīgos, šo problēmu nevar atrisināt.

"Žēl, ka esam nonākuši līdz kārtējam streikam, bet mums jāturpina sarunāties un jāsadzird vienam otru. Rīgas pašvaldība turpinās meklēt risinājumus pedagogu piesaistei un mācību vides modernizācijai," teica Geikina.

Rīgas pašvaldība atgādina, ka jebkuram izglītības iestādes darbiniekam ir tiesības piedalīties streikā, tāpēc aicina izturēties ar sapratni pret gaidāmajām izmaiņām mācību procesā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais