P, 29.05.2023.

Vēsturisks mirklis: Karalis Čārlzs III un britu karaliskā ģimene uz Bakingemas pils balkona

Egoiste
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Pēc Lielbritānijas karaļa Čārlza III kronēšanas ceremonijas, ko televīzijā noskatījās teju 100 miljoni cilvēku, tauta steigšus devās uz Bakingemas pili, lai gaidītu karalisko ģimeni parādāmies uz balkona. 

Šī gada 6. maijs ir Lielbritānijas vēsturei svarīgā diena, kad tika kronēti karalis Čārlzs III (74) un viņa dzīvesbiedre, karaliene Kamilla (75).

Karalis Čārlzs III ir 40. valdošais monarhs, kurš tiek kronēts, kopš 1066. gada. Pēdējo reizi šo tradīciju pasaule vēroja pirms 70 gadiem, kad tronī kāpa Elizabete II. Čārlzs šodien uzstāda arī jaunu rekordu - neviens nav ticis kronēts lielākā vecumā! 

Šāda tradīcija, kad karaliskā ģimene iznāk uz balkona, lai sveiktu tautu, radusies 1902. gadā pēc karaļa Edvarda VII kronēšanas. 

Šis ir kronēšanas dienas noslēdzošais pasākums. Pārējos aplūko detalizēti TVNET teksta tiešraides arhīvā. 

Nākamreiz britu karalisko ģimeni uz balkona redzēsim - jūnijā, karaļa dzimšanas dienai par godu!

Foto: Reuters/ScanPix
Foto: Reuters/ScanPix

Karalim galvā ir Imperiālais jeb imperiālās valsts kronis ("Imperial State Crown"), bet karalienei karalienes Mērijas kronis. 

Foto: Reuters/ScanPix
Foto: Reuters/ScanPix

Čārlzam un Kamillai uz balkona pievienojās Velsas princis un princese, viņu bērni, Edinburgas hercogs un hercogiene, lēdija Luīze Vindzora, viceadmirālis sers Tims Lorenss  un princese Anna. Līdzās stāvēja arī vairāki sarkanās žaketēs tērpti karaļa pāži - tostarp karaļa mazdēls princis Džordžs.

Taču princis Harijs nolēma neatgriezties Bakingemas pilī un, šķiet, devās tieši uz Hītrovas lidostu, lai pēc 24 stundu uzturēšanās Apvienotajā Karalistē atgrieztos Kalifornijā viņa dēla Ārčija ceturtajā dzimšanas dienā.

Foto: AP/Scanpix
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu