Pk, 9.06.2023.

Kravas vilcienos uziet gandrīz 210 000 kontrabandas cigarešu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas veicot kravas vilcienu kontroli, novērsušas kopumā 209 600 cigarešu jeb 10 480 paciņu kontrabandu, vēsta VID pārstāvji.

Cigaretes bija paslēptas graudaugu granulu kravās un tukšos hopertipa vagonos.

Tostarp ceturtdien, 25.maijā, Zilupes muitas kontroles punkta amatpersonas veica kontroli kravas vilcienam, kas iebrauca Latvijā no Krievijas. Vilciena sastāvs tika pārbaudīts ar kravu kontroles rentgena iekārtu. Analizējot skenējumu attēlus, muitniekiem radās aizdomas, ka vagonā ar graudaugu atlikumu kravu tiek slēptas arī nedeklarētas preces.

Foto: VID

Padziļinātās kontroles laikā muitas amatpersonas konstatēja, ka graudaugu granulās ir ierakti saiņi ar kontrabandas cigaretēm. Tajos atradās 67 200 cigarešu "NZ" un "Queen" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām un 42 400 cigarešu "Kenzo" bez akcīzes nodokļa markām.

Kopumā izņemti 109 600 cigarešu jeb 5480 paciņu cigarešu.

Tāpat ceturtdien tika novērsta cigarešu kontrabanda no Baltkrievijas. Indras muitas kontroles punktā, pārbaudot vilciena sastāvu, Valsts robežsardzes amatpersonas pamanīja, ka pie tukšu hopertipa vagonu sienām piestiprināti polietilēna iepakojumi ar cigaretēm.

Kopā ar muitniekiem tika veikta padziļinātā kontrole, tās rezultātā izņemti 100 000 cigarešu jeb 5000 paciņu cigarešu "NZ", "Minsk" un "Queen" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu