Sv, 4.06.2023.

Noskaidrots Latvijas stiprākais ugunsdzēsējs

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Atklāj ar ASV atbalstu renovēto VUGD depo Daugavpilī
Atklāj ar ASV atbalstu renovēto VUGD depo Daugavpilī Foto: LETA

Piektdien sacensībās "Stiprais ugunsdzēsējs" Jelgavā par 2023.gada stiprāko ugunsdzēsēju Latvijā kļuva Dobeles daļas komandieris, jelgavnieks Artūrs Rožkovs, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Savukārt komandu vērtējumā uzvarēja Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas departamenta komanda.

No Latviju pārstāvošajiem dalībniekiem otro labāko rezultātu uzrādīja Ričards Jirgensons no Jelgavas daļas, bet trešo - Tomas Jaunzems no Rīgas reģiona pārvaldes 7. daļas.

Komandu konkurencē cīņā par pirmo vietu sīva cīņa izvērtās starp divām Lietuvas ugunsdzēsības un glābšanas departamenta komandām, bet trešo vietu ieguva Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas daļas komanda.

Sacensībās piedalījās ugunsdzēsēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas: individuālajā ieskaitē 60 dalībnieki, bet komandu - 13 glābēju komandas.

Sacensību "Stiprais ugunsdzēsējs" distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem - uzkāpšanas tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilšanu uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanu un gandrīz 90 kilogramus smaga manekena nogādāšanu līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu