Sv, 4.06.2023.

Video ⟩ Dienvidkurzemes piekrastē nelielā attālumā viens no otra atrasti 11 beigti roņi

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Jūras krasts Mangaļsalā.
Jūras krasts Mangaļsalā. Foto: Rebeka Žeire/LETA

Dienvidkurzemes jūras krastā starp Jūrmalciemu un Nidu apmēram 25km joslā uzieti 11 miruši roņi. Dabas aizsardzības pārvalde pieļauj, ka roņi gājuši bojā pēc traumēšanās ar zvejnieku murdiem, vēsta Panorāma.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis norādījis, ka roņi laiku pa laikam tiek izskaloti jūras krastā, tomēr tas nenotiek masveidā. "Šajā gadījumā PVD uzdevums būtu pārliecināties, vai šiem roņiem nav kāda slimība. Ja to ir daudz ierobežotā posmā, tad būtu jāpapēta dziļāk, vai nav kādas slimības pazīmju," norādīja Oļševskis.

PVD speciālisti sestdien dosies uz notikuma vietu, lai izpētītu situāciju, tostarp, kā norādīja Oļševskis, kādam no mirušajiem roņiem būtu vērts veikt sekciju un aplūkot, kuras orgānu sistēmas ir skartas. Pēc tā arī būtu secināms, kādas slimības dēļ roņi gājuši bojā.

Oļševskis norādījis, ka gadījumos, ja jūras krastā tiek uziets beigts ronis, informācija ir jānodod attiecīgajai pašvaldībai. Tomēr gadījumos, ja atrasti vairāku dzīvnieku līķi un rodas aizdomas par dzīvnieku saslimšanu, ir jāinformē PVD vai Dabas aizsardzības pārvalde.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu