Krievija izdod orderi ASV senatora Lindsija Greiema aizturēšanai

TVNET/LETA/AP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Lindsijs Greiems
Lindsijs Greiems Foto: SIPA/Scanpix

Krievijas Iekšlietu ministrija pirmdien izdeva orderi ASV republikāņu senatora Lindsija Greiema aizturēšanai pēc viņa izteikumiem par karu Ukrainā.

Greiems piektdien tikās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski. Rediģētā šīs tikšanās videoierakstā, kuru publicēja Zelenska birojs, Greiems atzīmēja, ka "krievi mirst" šajā karā, un nosauca ASV militāro palīdzību Ukrainai par "mūsu vislabāk iztērēto naudu".

Lai gan šie Greiema izteikumi izskanēja dažādās vietās viņa un Zelenska sarunā, Ukrainas prezidenta biroja publicētajā īsajā video tie atradās blakus, izraisot sašutumu Krievijā.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs svētdien komentēja Greiema izteikumus, sakot, ka "ir grūti iedomāties lielāku kaunu šai valstij par šādiem senatoriem".

Krievijas Izmeklēšanas komiteja uzsāka kriminālizmeklēšanu pret Greiemu, un tai sekoja Iekšlietu ministrija, pirmdien izdodot viņa aizturēšanas orderi.

Greiems ir viens no vairāk nekā 200 ASV kongresmeņiem, kuriem Maskava pērn noteica aizliegumu iebraukt Krievijā.

"Man ir milzu prieks zināt, ka mana uzticība Ukrainai ir izraisījusi Putina režīma dusmas," Greiems paziņoja tviterī, komentējot aizturēšanas ordera izdošanu.

"Es turpināšu atbalstīt Ukrainas brīvību, līdz visi Krievijas karavīri būs izraidīti no Ukrainas teritorijas," tvītoja Greiems. "Es valkāšu Putina korumpētās un amorālās valdības izdoto aizturēšanas orderi kā Goda zīmi."

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais