Apstiprināts Konkurences padomes locekļu atlases komisijas sastāvs

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Jānis Citskovskis
Jānis Citskovskis Foto: Evija Trifanova/LETA

Valdība ceturtdien atbalstīja pretendentu vērtēšanas komisijas sastāvu Konkurences padomes (KP) locekļa atlasei.

Saskaņā ar konkurences likumu KP priekšsēdētāju un četrus padomes locekļus pēc ekonomikas ministra ieteikuma amatā uz pieciem gadiem apstiprina Ministru kabinets. Pretendentu atlasi veic pretendentu vērtēšanas komisija, kuras sastāvu nosaka Ministru kabinets.

Kā norāda Ekonomikas ministrijā (EM), šobrīd ir vakanta viena no četrām KP locekļu amata vietām un līdz ar to ir nepieciešams noteikt komisijas sastāvu un izsludināt atklātu konkursu uz šo amatu.

Rīkojuma projekts paredz, ka KP locekļa pretendentu vērtēšanas komisijas sastāvā būs Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, kurš būs arī komisijas priekšsēdētājs, tās sastāvā būs EM valsts sekretārs Edmunds Valantis, EM valsts sekretāra vietniece ārējo ekonomisko sakaru jautājumos Zaiga Liepiņa, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Lielpēteris un Latvijas Pašvaldību savienības padomniece uzņēmējdarbības jautājumos Andra Feldmane.

Tāpat par novērotājiem plānots uzaicināt Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektoru Kasparu Gorkšu. Komisijas sekretariāta funkcijas nodrošinās Valsts kanceleja.

KP locekļa amata konkurss norisināsies trīs kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu un atbildēs uz komisijas jautājumiem. Tāpat šajā kārtā pretendenti izklāstīs savu redzējumu par iestādes prioritātēm un attīstību. Savukārt konkursa trešajā kārtā tiks vērtētas pretendentu vadības kompetences, kuras vērtēs divi Valsts kancelejas pieaicināti neatkarīgi personālvadības speciālisti.

Konkursa noslēgumā komisija pieņems lēmumu par pretendentu vai pretendentiem, kuri vislabāk atbilst izvirzītajām prasībām, un ieteiks ekonomikas ministram virzīšanai Ministru kabineta apstiprinājumam.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu