S, 23.09.2023.

Ukraina aicina sasaukt ANO Drošības padomes sēdi

Papildināts
TVNET/BBC
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: DANIEL MIHAILESCU/AFP

Ukrainas Ārlietu ministrija aicinājusi steidzamā kārtā sasaukt ANO Drošības padomes sēdi saistībā ar Krievijas okupācijas spēku saspridzināto Kahovkas HES dambi, kas izraisījis nopietnu ekoloģisko un humāno katastrofu. 

HES aizsprosta pārraušana izraisījusi plašus un postošus plūdus.

Ukrainas Ārlietu ministrija norāda, ka notikušais ir "Krievijas terorakta" rezultāts un ka Krievijai vajadzētu piemērot jaunas starptautiskās sankcijas.

Kijivas sabiedrotie nosodījuši uzbrukumu. Tikmēr Kremlis notikušajā apsūdz Ukrainu.

Krievija ir viena no piecām ANO Drošības padomes pastāvīgajām dalībvalstīm.

Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels pauž šoku par "bezprecedenta uzbrukumu Nova Kahovkas dambim" un norāda, ka civilās infrastruktūras postīšana ir kara noziegums, par kuru "mēs sauksim pie atbildības Krieviju un tās starpniekus".

Mišels sola virzīt šo jautājumu izskatīšanai šomēnes paredzētajā Eiropadomes sanāksmē un ierosināt papildu palīdzības sniegšanu plūdu skartajiem reģioniem.

Krievijas karaspēks otrdien Hersonas apgabalā uzspridzināja Kahovkas hidroelektrostaciju (HES), sagraujot tās aizsprostu.

Kahovkas HES atrodas Krievijas karaspēka kontrolē, taču pēc aizsprosta uzspridzināšanas applūst teritorijas gan Dņepras labajā krastā, kuras kontrolē Ukraina, gan Krievijas okupētās teritorijas kreisajā krastā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu