Jēkabpils tirgus teritorijā policija izņem vairāk nekā 14 500 nelegālās cigaretes

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Kontrabandas cigaretes.
Kontrabandas cigaretes. Foto: Valsts robežsardze

Iepriekš sāktā kriminālprocesā 31.maijā Valsts policijas (VP) amatpersonas veica sankcionētu kratīšanu kāda tirgus teritorijā, Jēkabpilī, kur atrasts un izņemts apjomīgs skaits nelegālu tabakas izstrādājumu - 14 580 cigaretes bez Latvijas akcīzes marķējuma, informēja policijas pārstāve Rūta Strautniece.

Kratīšanas laikā tika izņemts ievērojams daudzums cigarešu bez Latvijas akcīzes marķējuma. Izņemtas tādas markas kā "NZ", "Prince", "Minsk", kā arī citu marku cigaretes. Kopumā izņemtas 14 580 cigaretes. Visi izņemtie tabakas izstrādājumi marķēti ar Baltkrievijas akcīzes markām, kas ir Eiropas Savienības sankcijām pakļauto preču sarakstā, un ievest Latvijā šādas preces ir aizliegts.

Valsts policijas veikto procesuālo darbību laikā ir noskaidrotas iespējamās vainīgās personas. Šobrīd turpinās izmeklēšana iepriekš sāktajā kriminālprocesā par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, šobrīd no plašākiem komentāriem policija atturas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais