Likvidējamā "ABLV Bank" vērsusies tiesā ar prasību pret Valsts drošības dienestu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
"ABLV Bank".
"ABLV Bank". Foto: Sintija Zandersone/LETA

Likvidējamā "ABLV Bank" tiesā prasa Valsts drošības dienestam (VDD) atlīdzināt materiālos kaitējumus par administratīvā akta izdošanu.

Administratīvā tiesa šo lietu skatīja 1.jūnijā. Lietas izskatīšana ir pabeigta un noteikts nolēmuma sastādīšanas datums - 21.jūnijs.

"ABLV Bank" likvidators Jānis Rozenbergs skaidroja, ka tiesa šajā lietā lēmumu vēl nav pieņēmusi, bet tajā tiek vērtēts jautājums par pienākumu segt izdevumus, kas radušies ar likvidējamo "ABLV Bank" nesaistītā kriminālprocesā.

Rozenbergs nekomentēja, par kādu VDD izdotu administratīvo aktu ir runa un kāds ir zaudējumu apmērs, ko "ABLV Bank" pieprasa kompensēt, norādot, ka līdz tiesas spriedumam šajā lietā no "ABLV Bank" puses plašāki komentāri netiks sniegti.

TVNET jau vēstīja, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK), kas kopš 2023.gada ir pievienota Latvijas Bankai, padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu. Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") 2018.gada februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

"FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

"ABLV Bank" apsūdzības ir noraidījusi, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņojis, ka nav atradis pierādījumus "ABLV Bank" vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi "FinCEN". Savukārt Finanšu izlūkošanas dienests atzina, ka nav atklājis Ziemeļkorejas sankciju pārkāpumus.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais