Pk, 22.09.2023.

Zelenskis apmeklējis Hersonas apgabalu

LETA/UNN
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis ceturtdien apmeklējis Hersonas apgabalu, kur piedalījies sanāksmē par Kahovkas hidroelektrostacijas (HES) uzspridzināšanas izraisīto plūdu likvidēšanu.

"Darba brauciens uz Hersonas apgabalu. Koordinācijas sanāksme par Kahovkas HES aizsprosta uzspridzināšanas seku likvidēšanu," sociālajos tīklos ierakstījis Zelenskis.

Viņš norādījis, ka jārisina daudz svarīgu jautājumu, kuru vidū ir cilvēku evakuācija, ārkārtējās situācijas likvidēšana, vitāli svarīgo funkciju nodrošināšana, ekosistēmas atjaunošana un operatīvā militārā situācija tehnogēnās katastrofas rajonā.

"Ir svarīgi aprēķināt zaudējumus un piešķirt līdzekļus kompensācijām iedzīvotājiem, kas cietuši katastrofas dēļ, kā arī izstrādāt programmu zaudējumu kompensēšanai vai uzņēmumu pārvietošanai Hersonas apgabala robežās," piebildis Ukrainas prezidents.

Jau ziņots, ka Krievijas karaspēks otrdien Hersonas apgabalā uzspridzināja Kahovkas HES, sagraujot tās aizsprostu.

Kahovkas HES atrodas Krievijas karaspēka kontrolē, taču pēc aizsprosta uzspridzināšanas applūdušas teritorijas gan Dņepras labajā krastā, kuras kontrolē Ukraina, gan Krievijas okupētās teritorijas kreisajā krastā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais